Uroczystość Bożego Ciała (11.06.2020 r.)

Bardzo prosimy, przestrzegać przepisów państwowych i cywilnych, dostaliśmy pismo z Sanepidu Brzesko, w związku z pandemią i zakażeniami, dlatego jeszcze raz prosimy, aby w świątyni zachować bezpieczną odległość, są naklejone karteczki na ławkach i tam siadać, dalej obowiązują maseczki w kościele. Do Sanepidu musimy podać informację zwrotną, a więc co w tym kierunku zrobiliśmy. A więc, naklejone ławki, informacja w gablotach, na drzwiach kościoła i ogłoszenia parafialne. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w sposób szczególny prosi o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia liturgicznego, podczas Uroczystości Bożego Ciała. Wskazania te obowiązują wszystkich uczestników liturgii, z wyjątkiem celebransów. Komunikat Arcybiskupa, jest na stronie naszej diecezji tarnowskiej, a więc – obowiązuje.

W całym kościele powszechnym przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej- Boże Ciało. Dzisiaj jeszcze msze święte o godz. 9.00, o godz. 10.30-suma połączona z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy, w obrębie kościoła. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, chorągwi.

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00. O godz. 16.00-nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła, a po nim Msza święta wieczorna. W Oktawie Bożego Ciała procesje wieczorem o godz. 18.00.

Składka z dzisiejszej uroczystości przeznaczona jest na hospicja Diecezji Tarnowskiej.

W piątek o godzinie 19.00 -rozpocznie się modlitewne czuwanie, a około 20.15-Msza Święta.