Uroczystość Bożego Ciała (8.06.2023r)

Przeżywamy uroczystość Bożego Ciała. Dzisiaj Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 o godz. 10.30 –wyruszy uroczysta procesja do 4 ołtarzy na ulice Ks. Franciszka Kazka. Uroczystą procesję eucharystyczną poprowadzi ks. prof. Andrzej Pryba z Poznania – prodziekan Wydziału Teologicznego z Poznania.

Zapraszamy wszystkich na procesje Bożego Ciała dzisiaj, dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych i starszych. Dajmy dowód swojej wiary w obecność Jezusa eucharystycznego obecnego w naszym życiu, w naszych rodzinach w parafii. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i ich rodziców, a także panie i panów do figurek, panów do feretronów, baldachimu

Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Będzie Msza Święta o godz. 16.00 – wraz z procesją eucharystyczną i nabożeństwem czerwcowym.

W Oktawie Bożego Ciała wieczorem jest Msza o godzinie 18.00 a po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła i nabożeństwo czerwcowe. Niech w czasie Oktawy Bożego Ciała naszym postanowieniem będzie udział we Mszy wieczornej a następnie udział w procesji eucharystycznej jako uwielbienie i dziękczynienie Jezusowi, który pozostał z nami w Eucharystii aż do skończenia świata. Również zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i ich rodziców, a także panie do figurek, panów do feretronów, baldachimu.

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja diecezji Tarnowskiej. Za te ofiary składamy Bóg zapłać