Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2020r).

Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2020r.)

Dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 7.00. 9.00, 10.30, 12.00, a o 16.00- Msza święta wieczorna.

„Ukazała się łaska Boga, która niesie zbawienie wszystkim ludziom. Łaska jest synonimem piękna. Piękno Bożej miłości, odkrywamy w sobie, ponieważ jesteśmy umiłowanymi dziećmi samego Boga. Niech to Boże Narodzenie - odnowi w nas wszystkich dobro i pomoże dostrzec człowieka w każdym człowieku, którego spotkamy naszej drodze. Dzielmy się wzajemnie miłością i dobrem i wnośmy je w życie swoje, naszych rodzin, wspólnoty parafialnej a świat będzie piękniejszy.

Chrystus narodził się w nas. Niech to zawołanie towarzyszy nam na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, w chwilach smutnych i szczęśliwych. Wszystkim życzymy Błogosławionych - szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Nowego Roku 2021.

Również składamy życzenia naszemu drogiemu rodakowi, Księdzu Robertowi, życzenia, które wypływają z tajemnicy Bożego Narodzenia: wewnętrznego pokoju, radości z daru kapłaństwa i wszelkiego błogosławieństwa. Dziękujemy również za wszelką pomoc w parafii.

Dziękujemy Księdzu Mariuszowi za wszelkie zaangażowanie, cieszymy się, że w tym czasie pandemii, angażował dzieciaki do uczestnictwa w roratach, za kierowanie zawsze do nas dobrego słowa pełnego wiary i dynamizmu, oraz przemyśleń.

Składamy serdeczne podziękowanie panu Arturowi Słupskiemu za piękną szopkę Bożonarodzeniową, paniom i panu Piotrowi za przygotowanie k-ła do świąt Bożego Narodzenia, a panu Dominikowi i panu leśniczemu: za piękne choinki do naszej świątyni.

Dziękujemy Panom: Witowi Zydroniowi i Panu Kazimierzowi Stósowi za podwożenie kapłanów do chorych w ciągu całego roku kalendarzowego.

Młodzieży dziękujemy za piękny śpiew kolęd i pastorałek przed północą i zapraszamy jutro na godz. 12.00.

Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - Święto Świętego Szczepana.

Msze święte w święto Świętego Szczepana o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. i o 16.00-Msza święta wieczorna.

Witamy wszystkich miłych gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii w czasie świąt Bożego i życzymy dużo dobra, Błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności od Bożej Dzieciny.

Składka z święta Świętego Szczepana przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Jest do nowy numer Gościa Niedzielnego -dwutygodnik- w cenie 10 złotych.

Przeżywajmy Święta Bożego Narodzenia w gronie najbliższych, może zaśpiewajmy kolędę z rodziną. Zachowując przepisy sanitarne, w miarę możności, uczestniczmy w liturgii w kościele a także w łączmy się drogą internetową.

Święto Świętego Szczepana (26.12.2011r.)

Przeżywamy drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - Święto Świętego Szczepana. Dzisiaj jeszcze o godz. 9.00 - druga Msza święta, o 10.30 – suma i poświęcenie owsa, o godz. 12.00 kolejna Msza Święta. O 16.00 - Msza święta wieczorna.

Składka ze dzisiejszego święta przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Niedziela w tym roku, to niedziela Świętej Rodziny.