Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2022r.)

Dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 7.00. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- nieszpory, a po Msza święta wieczorna.

Boże Narodzenie jest tak wielkim świętem, że każdy kapłan może odprawić 3 Msze święte, a wypada, aby ci, którzy biorą udział we Mszy świętej o północy, przyszli po raz drugi na Mszę świętą.

Z okazji Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia. Jako kapłani tej parafii życzymy Wam, aby codziennie odkrywać na nowo Miłość Boga objawioną w tajemnicy Betlejemskiej Nocy, aby Boża łaska spływała na wasze rodziny, bliskich, i znajomych, abyście ciągle odkrywali na nowo, że Kościół Chrystusowy jest waszym domem.

Składamy podziękowanie Panu Arturowi Słupskiemu i jego rodzinie za wykonaną szopkę Bożonarodzeniową, Panu Leśniczemu i pewnej rodzinie za choinki, Stowarzyszeniu Młodzieży Pracą i Prawdą i wszystkim za przygotowanie świątyni do świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za kwiaty na wystrój ołtarzy Pani Urszuli Niemiec i Panom Jackowi i Krzysztofowi Ojczykom.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w roratach rano i wieczorem, a grupie dzieciaków, która wytrwała do końca i ich rodzicom gratulujemy. Dziękujemy także LSO za gorliwy udział w roratach.

Składamy podziękowanie scholii starszej i młodszej za piękny śpiew podczas dzisiejszej liturgii, a podziękowanie składamy na serce pani Iwony Mikołajek.

Dziękujemy Panu Witowi Zydroniowi za podwożenie do chorych w ciągu całego roku. Bóg zapłać.

Jutro drugi dzień Świąt Bożego narodzenia- Święto Świętego Szczepana. Dzieci naszej parafii wyrażają chęć pomocy misjonarzom w krajach misyjnych. Dlatego jutro, jako mali misjonarze w kilku grupach misyjnych odwiedzą nasze domy. Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych będzie miało miejsce na Mszy Świętej o godz. 12.00. prosimy o życzliwe ich przyjmowanie jako małych misjonarzy i kolędników. Te ofiary z kolędy misyjnej przeznaczone są na misje w rodzicom tych dzieci serdecznie dziękujemy za pozwolenie i włączenie ich w to wielkie dzieło misyjne kościoła. Bóg zapłać.

Msze święte w święto Świętego Szczepana o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. 16.00-nieszpory, a po nich-Msza święta wieczorna.

Miedzy świętami a Sylwestrem i przez cały miesiąc styczeń w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej wieczornej.

Witamy wszystkich miłych gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii w czasie świąt Bożego i życzymy dużo dobra, Błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności od Bożej Dzieciny.

Składka z święta Świętego Szczepana przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.