Uroczystość Chrystusa Króla (22.11.2020r)

XXXIV Niedziela zwykła -Uroczystość Chrystusa Króla (22.11.2020r.)

Przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym. Jest to zarazem uroczystość Chrystusa - Króla Wszechświata. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o 12.00-przyjecie ministrantów do LSO, o 16.00 - różaniec za zmarłych, a o 16.30-Msza Święta.

Po Mszy świętej o 10.30-wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do NSPJ i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne odmówienie tego aktu w Uroczystość Chrystusa Króla, Kościół udziela odpustu cząstkowego pod zwykłymi warunkami.

Niedziela Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i LSO.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Kończy się rok liturgiczny Niedzielą Chrystusa Króla, a rozpoczyna się I Niedziela Adwentu. W następną niedzielę - Msza święta roratnia będzie o godz. 7.00 poprzedzona Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Od następnej niedzieli- tj. I Niedzieli Adwentu Panie z naszego parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z poprzedniej niedzieli, tj. III miesiąca na prace w parafii. Wyniosły one 3500 zł. Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabycia kalendarzy misyjnych. W ten sposób wspomagamy misje.

Ze względu na te obostrzenia i restrykcje pandemiczne, zachęcamy codziennie do korzystania z Sakramentu Pokuty, bo najprawdopodobniej nie będzie spowiedzi zbiorowej przed świętami Bożego Narodzenia. Zawsze na tygodniu, kapłani są pół godziny w konfesjonale przed Mszą Świętą. Zachęcamy, aby znak pokoju, przekazywać sobie przez skłonienie głowy.

W piątek odbył się pogrzeb zmarłej śp. Zofii Legutko. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/