Uroczystość Przemienienia pańskiego

Uroczystość Przemienienia Pańskiego (9.08.2020r).

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. W naszym k-le można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź sakramentalna

-Komunia Święta

-Ojcze nasz…Wierzę w Boga…

-dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego

-wolność od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego)

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP a piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj jeszcze msze święte o godz. 9.00, uroczysta Msza święta odpustowa o 11.00, którą odprawi ks. Józef Młyński- prof. UKSW z Warszawy

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek -Św. Wawrzyńca

-wtorek -Św. Klary

-piątek Maksymiliana Kolbego

W czwartek przypada 13 sierpnia - wszystkich czcicieli Matki Bożej: i Nieustającej Pomocy i Fatimskiej zapraszamy na Mszę Świętą a następnie na różaniec fatimski.

W piątek zapraszamy o godzinie 19.00 - na adoracje Najświętszego Sakramentu, a około 20.15 na Mszę Świętą

W sobotę - przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP - jest to święto obowiązkowe, rozkład Mszy Świętych - taki jak w niedzielę. Msze Święte o 7.00, 9.00, 10.30, 16.00. Odpust w Jasieniu. Uroczysta suma odpustowa o 11.00.

Następna niedziela to już III Niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla matek i ojców i ich nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace w parafii-konkretnie w sierpniu i wrześniu - na pokrycie kosztów częściowej wycinki drzew na cmentarzu.

Witamy wszystkich miłych gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii i korzystają z daru odpustu zupełnego.

Dziękujemy paniom za wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość.

Składamy serdeczne podziękowanie panom: Jackowi i Krzysztofowi Ojczykom, za ofiarowanie kwiatów na wystój ołtarzy na dzisiejszą uroczystość

Dziękujemy Pani organistce, Panu kościelnemu Piotrkowi,

Paniom za niesienie figurek, panom za feretrony, strażakom za sztandar, LSO, dzieciom sypiącym kwiaty. Księdzu Waldemarowi za czuwanie nad całością

Zawsze miałem szacunek i sentyment dla kapłanów, którzy trochę więcej czynią niż zwykłe duszpasterstwo, którzy zobaczyli i uczynili, trochę więcej niż zwykłe seminarium duchowne czy wyjazd za granice, którzy mają poza sobą trochę publikacji, w kraju i za granicą, trochę wykładów poza sobą, i mogą trochę tej pięknej nauki kościoła nam przekazać, zbliżyć do Boga. Dziękujemy ks. Józefowi z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy za dzisiejszą obecność od rana i teraz na sumie, za słowo Boże, przewodnictwo tej sumie odpustowej. Bóg zapłać. Dobrze mieć takich wspaniałych kolegów-kapłanów, nie tylko w Tarnowie, ale i poza.

Dziękujemy wspaniałemu księdzu dr Robertowi, naszemu rodakowi, że zawsze jest z nami-także i dzisiaj i dzieli z nami radość odpustową. Za celebrację wraz z księdzem profesorem Józefem.

Jest z nami także nasz rodak- ks. Sebastian Wideł- pięknie pracujący na niwie diecezji kieleckiej w parafii Szydłów, koło Chmielnika, w dekanacie chmielnickim. Cieszymy się z jego obecności.

Dziękujemy kapłanom z dekanatu Brzesko.

Dziękujemy Planecie Brzesko i obsłudze za obecność na plebanii. Bóg zapłać.