Uroczystość Przemienienia Pańskiego (6.08.2023r).

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź świata

-Komunia Święta

-Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę

-wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

- odpust można ofiarować, za siebie, kogoś zmarłego, lub zmarłą.

Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00 o godzinie 11.00 Suma z procesją eucharystyczną, na którą zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, panie do figurek i panów do feretronów i baldachimu, strażaków. Wieczorem o godz. 16.00- nieszpory i Msza wieczorna.

Dziękujemy ks. profesorowi Markowi Kluzowi za głoszone dzisiaj Słowo Boże i sumę odpustową, dziekanowi Wydziału Teologicznego w Tarnowie i profesorowi Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W najbliższą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. Zamiast nieszporów będzie o 16.00- różaniec fatimski a po nim Msza Święta.

Dziękujemy Właścicielom Planety za piękne kwiaty i wystrój ołtarzy i przygotowania spotkania na plebanii. Bóg zapłać.

Poza parafią będą odprawiane Msze Święte pogrzebowe:

-od 7-26 sierpnia –za śp. Marię Fiut - ks. Józef Mietła

Od 7-31 sierpnia za śp. Marie Kanownik- O. Karol Tafliński

W piątek odbył się pogrzeb śp. Marii Szydek. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu./ Dobry Jezu a nas Panie/

…………………………………………………………………

Dziękujemy; Księdzu Profesorowi Markowi za dzisiejszą liturgię

- dzieciom za sypanie kwiatów

- LSO

-Pani organistce

-Panu kościelnemu

- Strażakom

-Paniom i Panom od figurek i feretronów.