Uroczystość Przemienienia Pańskiego (7.08.2022r).

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, ku czci Przemienienia Pańskiego. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź

-Komunia Święta

-Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę

-wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

- odpust można ofiarować, za siebie, kogoś zmarłego, lub zmarłą.

Kolejna Msza Święta o godz. 9.00, o 11.00 - uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. dr Józef Partyka psycholog – prezes Poradni Specjalistycznej Arka i Fundacji „Auxilium”.

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie tradycyjnie nieszpory, a po nich Msza Święta.

Dziękujemy za udział w procesji wszystkim. Dziękujemy za niesienie sztandarów, feretronów, baldachimu i figurek przez panów i panie, strażakom, dzieciom do sypania kwiatów.

Dziękujemy za kwiaty na wystrojenie ołtarzy panom: Jackowi i Krzysztofowi Ojczykom Bóg zapłać. Panu Kościelnemu, Paniom dbającym o wystrój świątyni, Pani Organistce

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W naszych modlitwach polecajmy parafian i ks. Mariusza, którzy wyjechali do Bułgarii o szczęśliwy przejazd i przyjazd z powrotem do parafii.

Intencje Mszy Świętych pogrzebowych poza parafią będą odprawiane:

Od 5 sierpnia do 24 sierpnia za śp. Kazimierza Chawajskiego i od 25 sierpnia do 31 sierpnia za śp. Jarosława Kargóla – ks. Michał Drożdż

Od 5 sierpnia do 31 sierpnia za śp. Jarosława Kargóla- ks. Henryk Sławiński

Od 16 sierpnia do 31 sierpnia O. Andrzej Filip za śp. Irenę Brzezina.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności zmarła śp. Zofia Janiszewska, jej nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu/