Uroczystość Przemienienia Pańskiego (8.08.2021r).

Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, uroczysta suma odpustowa o godzinie 11.00- której przewodniczy i kazanie wygłosi ks. dr Robert Dytko - nasz rodak. Wieczorem o godz. 16.00-nieszpory a po nich Msza Święta bez kazania.

Przeżywając uroczystość odpustową możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, są nimi:

-spowiedź miesięczna

-Komunia Święta w tym dniu

- Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.

-wolność od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego)

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek-Św. Teresy Benedykty od krzyża

-wtorek-Św. Wawrzyńca

-sobotę –Św. Maksymiliana Kolbego

W środę zapraszamy na nowennę od MBNP, a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek 12 sierpnia o godz. 18:30 będzie miało miejsce w Auli Chrystusa Króla pod Kościołem św. Jakuba w Brzesku spotkanie gr. 8 św. Stanisława przed pielgrzymką na Jasną Górę. W czasie spotkania będzie można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę, a także uregulować opłaty. Zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymowania. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną pielgrzymować do Czarnej Madonny.

W piątek o godz. 18.00 - Msza Święta po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00- zakończona błogosławieństwem.

Następna niedziela to już trzecia niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace w parafii. Za te ofiary z góry składamy serdeczne podziękowanie.

Od 11 sierpnia do 30 sierpnia w Warszawie ks. Andrzej odprawia Msze święte za śp. Władysława Gabrysia /te z Ameryki/

Dziękujemy Panu Witowi Zydroniowi i jego rodzinie za odnowienie głównego żyrandola w naszej świątyni. Bóg zapłać.

Wyrażamy wdzięczność Pani Iwonie Mikołajek, za warsztaty muzyczne dla scholi poprowadzone w ubiegłym tygodniu a dzisiaj za uświetnienie liturgii odpustowej.

Składamy podziękowanie za kwiaty na przystrojenie ołtarzy: panom Jackowi i Krzysztofowi Ojczykom.

Dziękujemy Paniom i Panom za niesienie figurek, baldachimu, feretronów, dzieciom sypiącym kwiaty, LSO, pani organistce, panu kościelnemu..

Szczególnie naszemu drogiemu rodakowi za ks. dr. Robertowi, za sumę odpustową, wygłoszone kazanie, za wszelka pomoc w parafii, życzliwość, za bardzo dobry kontakt w tych latach, kiedy był pracownikiem kurii biskupiej w Tarnowie w Wydziale Katechetycznym, a od przyszłej niedzieli już będzie proboszczem pięknej parafii Zagórzany koło Gorlic.

Kapłanom naszego dekanatu brzeskiego za udział w uroczystości odpustowej