Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (12.05.2022r).

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź

-Komunia Święta

-Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę

-wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

- odpust można ofiarować, za siebie, kogoś zmarłego, lub zmarłą.

Kolejna Msza Święta o godz. 9.00, o 11.00 - uroczysta suma odpustowa, której przewodniczy ks. prof. dr hab. Maciej Hułas – pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta.

Dzisiaj na placu przed kościołem Grupa Młodzieżowa rozprowadza cukierki. Zachęcamy do nabywania u nich, w ten sposób wspomagamy ich działania oraz zaangażowanie.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, a po Mszy świętej o godz. 10.30 - wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy.

I ołtarz u państwa Batków- przygotowują mieszkańcy Goetzów Okocimskich- strona północna.

II ołtarz u państwa Rzenno- przygotowują mieszkańcy u. Zagrody i Kasztanki

III ołtarz u państwa- Jarzmików- przygotowują mieszkańcy ul. Goetzów Okocimskich strony południowej

IV ołtarz u państwa Martyków- przygotowują mieszkańcy ul. Czerwonej Drogi i Św. Jana.

Uroczystą procesję poprowadzi ks. prof. Andrzej Pryba z Poznania.

Na prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, zapraszamy dzieci, które przyjęły Komunię Świętą w tym roku, dzieci rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów, panie niosące figury, strażaków, panów do baldachimu.

Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała - w środę od godz. 17.30.

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja Diecezji Tarnowskiej. Natomiast w najbliższą niedzielę są ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie

W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, ze względu na procesje.

W Oktawie Bożego Ciała wieczorem jest Msza o godzinie 18.00 a po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wtedy wiernych, a także dzieci do sypania kwiatów.

Za tydzień w następną niedzielę 19 czerwca, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta z poświęceniem, kierowców i motocykli. Około godz. 13.15 będzie uroczysty przejazd po okolicznych wzgórzach Okocimia. Z kolei około 15.30- koncert Zespołu Zbóje oraz gość imprezy-dwukrotny mistrz Polski i Europy na żużlu i senator RP. W programie będzie coś dla motocyklisty, słodka niespodzianka z nagrodą główną, to skuter oraz wiele innych cennych nagród – rowery i gadżety. Będzie coś dla ciała - to regionalne potrawy, park atrakcji i rozrywki dla dzieci, cała impreza w rytmie muzyki do 22.00. Zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież, starszych w tym wyjątkowym dniu na plac przy kościele i budynku parafialnym, do dobrego przeżycia dnia świętego przygotowanego przez Parafię Radę sołecka pod honorowym patronatem Korporacji Calsberg Polska, Starosty i Burmistrza Brzeska, oraz pod patronem medialnym RDN, Gościa Niedzielnego, Grupy młodzieżowej przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu. Całość programu na plakatach i banerach od strony Nowego Sącza i Tarnowa. Takie wydarzenie będzie po raz pierwszy w historii Okocimia. Zapraszamy całymi rodzinami od najstarszych do najmłodszych. Nie trzeba gotować w domu obiadu, wszystko będzie przy kościele.

Następna niedziela to III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace elewacyjne przy naszej świątyni. Msze Święte będą tylko do południa, a więc 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Za te ofiary z góry serdecznie dziękujemy. Po południu będzie zjazd motocyklowy.

Następna niedziela to trzecia miesiąca. Po Mszy Świętej o 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace elewacyjne przy naszej świątyni. Msze święte będą o 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Za te ofiary z góry składamy podziękowanie. Po południu będzie zjazd motocyklowy.

Jutro trzynasty dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św. o godz.18.00 i po niej na Różaniec Fatimski.