Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (30.05.2021r).

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź

-Komunia Święta

-Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę

-wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

- odpust można ofiarować, za siebie, kogoś zmarłego, lub zmarłą.

Kolejna Msza Święta o godz. 9.00, o 11.00 - uroczysta suma odpustowa, której przewodniczy ks. prof. dr hab. Marek Kluz – Dziekan Wydziału Teologicznego w

Tarnowie, profesor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i Msza Święta

Dzisiaj na placu przed kościołem Grupa Młodzieżowa rozprowadza cukierki. Zachęcamy do nabywania u nich, w ten sposób wspomagamy ich działania oraz zaangażowanie.

Dziękujemy Dyrekcji Browaru Okocim za ofiarę na Kościół. Bóg zapłać.

1.06 w dzień Dziecka zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną Dziewczynki ze scholii, ministrantów, lektorów i Grupę Młodzieżową, a po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie integracyjne.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, a po Mszy świętej o godz. 10.30 - wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy.

I ołtarz przy straży - przygotowuje Straż.

II ołtarz przy budynku Centrum kulturowe - przygotowuje Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej.

III ołtarz u państwa Stachowiczów - przygotowuje: Osiedle Zalesie i ul. Leszczynowa.

IV ołtarz u państwa Czyżyckich – przygotowują: mieszkańcy ul. Pod Bocheńcem i Osiedle Kamieniec.

Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, zapraszamy dzieci, które przyjęły Komunię Świętą w tym roku, dzieci rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów, panie niosące figury, strażaków.

Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała - w środę od godz. 17.30.

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja Diecezji Tarnowskiej. Natomiast w najbliższą niedzielę są ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie

W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, ze względu na procesje.

W Oktawie Bożego Ciała wieczorem jest Msza o godzinie 18.00 a po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

W pierwszy piątek wyjazd do chorych od godziny 8.00

W następną niedzielę o godzinie 14.00 – będzie odprawiona Msza Święta przy kapliczce na Zagórzu w intencji mieszkańców, dla zmarłych o wieczny pokój, a dla żywych i ich rodzin o boże błogosławieństwo, i opiekę Matki Bożej.

Zmarł tato naszego ks. proboszcza. Pogrzeb odbędzie się jutro w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Borku Wielkim koło Sędziszowa Małopolskiego o godzinie 14.00. Wyjazd autobusu o godzinie 12.00 z parkingu przy cmentarzu, dla chętnych do uczestnictwa w uroczystości pogrzebowej zapisy w zakrystii. Księdzu proboszczowi i rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapewniamy o pamięci w modlitwie za śp. Wacława.