Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (4.06.2023r).

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

- spowiedź

- Komunia Święta

- Ojcze nasz

- Wierzę w Boga

- Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę

- wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

- odpust można ofiarować, za siebie kogoś zmarłego, lub zmarłą.

Kolejna Msza Święta o godz. 9.00, o 11.00 - uroczysta suma odpustowa, której przewodniczy ks. prof. dr hab. Jan Klimek - profesor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

O godzinie 9.00 - trzech aspirantów zostanie włączonych do LSO

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie tradycyjnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta.

Na placu przed kościołem Grupa Młodzieżowa rozprowadza cukierki. Zachęcamy do nabywania u nich, w ten sposób wspomagamy ich działania oraz zaangażowanie.

Prosimy o zabranie na procesję sztandarów, feretronów, zapraszamy dzieci, które przyjęły Komunię Świętą w tym roku, dzieci rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów, panie niosące figury, strażaków.

W tym roku Procesja Bożego Ciała pójdzie na ulice Ks. Kazka. Uroczystą precesję poprowadzi ks. prof. Andrzej Pryba z Poznania - prodziekan Wydziału Teologicznego w Poznaniu.

W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, ze względu na procesję.

W Oktawie Bożego Ciała wieczorem jest Msza o godzinie 18.00 a po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła i nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i ich rodziców, a także panie i panów do figurek, feretronów, baldachimu. Adorujących w drugi piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo w ramach Oktawy Bożego Ciała.

……………………………………………………………………………………

Dziękujemy: ks. profesorowi- za dzisiejszą liturgię

-Paniom i panom za baldachim, feretrony, chorągwie

- LSO

Scholii - Pani Iwonie Mikołajek

Pani Organistce, Panu Kościelnemu

Panom Jackowi i Krzysztofowi - za kwiaty

Restauracji Planeta za przygotowanie spotkania na plebanii,

Wszystkim za wspólne uczestnictwo i modlitwę.