Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (7.06.2020 r.)

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową, oddajemy cześć Trójcy Przenajświętszej. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: -spowiedź miesięczna -Komunia Święta -Ojcze nasz -Wierzę w Boga -Modlitwa w intencji Ojca Świętego: np. Zdrowaś Maryjo, Pod Twoją Obronę -wolność od jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego

odpust można ofiarować, za siebie, kogoś zmarłego, lub zmarłą.

Kolejna Msza Święta o godz. 9.00, o 11.00 - uroczysta suma odpustowa, której przewodniczy ks. prof. dr hab. Henryk Sławiński – homileta i pedagog, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, redaktor naczelny czasopisma naukowego „Polonia Sacra” w Krakowie. Przewodniczący Stowarzyszenia Homiletów Polskich, członek Miedzynarodowego Towarzystwa „Fides et Ratio” i Polskiego Towarzystwa Teologicznego i członek Komitetu Teologicznego Polskiej Akademii Nauk

Dzisiaj nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.00 będzie ostatnia Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, a po Mszy świętej o godz. 10.30 - wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Dnia 4 czerwca nasz ks. bp ordynariusz wydał zarządzenie, w którym czytamy: Zważywszy na trwający wciąż stan epidemii i w trosce o zdrowie wiernych oraz duszpasterzy, zalecam ograniczenie procesji eucharystycznych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa do terenu wokół kościoła. Dlatego nie pójdziemy na ulicę ks. Kazka, a 4 ołtarze prosimy przygotować na placu kościelnym na ogrodzeniu.

Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów, zapraszamy dzieci, które przyjmą Komunię Świętą w tym roku, dzieci rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów, panie niosące figury, strażaków.

Spowiedź przed Uroczystością Bożego Ciała- w środę od godz. 17.30.

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja Diecezji Tarnowskiej. Natomiast w najbliższą niedzielę są ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie

W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00, ze względu na procesje.

W Oktawie Bożego Ciała wieczorem jest Msza o godzinie 18.00 a po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Składamy serdeczne podziękowanie Panom: Jackowi i Krzysztofowi Ojczykom, za piękną kompozycje kwiatów ofiarowaną na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać.

W piątek o godzinie 19.00-zapraszamy na modlitewne czuwanie , a około 2015. Na Mszę Świętą

Zapraszamy do obejrzenia filmu w kinie Planeta „Najświętsze Serce”

Druga część pracy na cmentarzu, w związku, ze ścinką drzew, będzie dokończona za dwa tygodnie, ze względu na wyjazd na szkolenie pracowników. Natomiast został odebrany materiał na ogrodzenie cmentarza, który trzeba zakonserwować i wymalować.