Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o godz. 14.00 - procesja na cmentarzu, a około 14.30 - Msza święta za całą parafię, a zwłaszcza za dusze zapisane do wspólnych modlitw i za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Nie ma dzisiaj Mszy św. o godz. 12.00 i 16.30.

Dzisiaj na cmentarzu wzorem lat ubiegłych jest zbiórka na rzecz Seminarium Duchownego. Przeprowadzają ją przedstawiciele naszej Akcji katolickiej i Rady Duszpasterskiej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Jutro - Dzień Zaduszny - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.30, 7.00, a o godz. 10.00 na cmentarzu Msza święta za wszystkich wiernych zmarłych, a szczególnie za zapisanych do wspólnych modlitw.

W Dzień Zaduszny - o godz. 16.30- odprawiany jest różaniec z wypominkami za zmarłych, a o 17.00- Msza św. wieczorna.

W ciągu tygodnia do 8 listopada - różaniec z wypominkami listopadowymi jest 15 minut przed 17.00, a o 17.00- Msza święta wieczorna.

Odpusty za zmarłych:

Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych- zyskują odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten jest można zyskać przez cały listopad - dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Jest to odpust zupełny, natomiast w inne dni jest cząstkowy. Odpust zupełny można zyskać raz na dzień pod zwykłymi warunkami:

- spowiedź sakramentalna

-Komunia Święta

- Modlitwa w intencji Ojca Świętego( Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, lub inne)

- wyzbycie się jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

Jeżeli brak jest jakiegokolwiek warunku - to odpust jest cząstkowy. Odpust można zyskać od południa dnia dzisiejszego aż do 8 listopada. Zachęcamy do wypełnienia tych warunków i zyskania odpustu zupełnego.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z racji wypominków za zmarłych. Dusze wiernych zmarłych będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu w listopadzie i przez cały rok przed Mszą świętą o godz. 9.00. Bóg zapłać.


Do góry