Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.2020r)

Uroczystość Wszystkich Świętych( 1.11.2020r)

Biskup Tarnowski wydał zarządzenie dotyczące Mszy świętej w Uroczystość Wszystkich Świętych. Po odczytaniu Ewangelii, zamiast kazania należy odczytać Apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia i pokoju społecznego. Po ogłoszeniach parafialnych należy dokonać wystawienia Najświętszego Sakramentu, odśpiewać Suplikację oraz odmówić Modlitwę o pokój. Następnie należy dokonać błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.30. O godz. 14.00 – tutaj w świątyni różaniec z wypominkami listopadowymi a około 14.30 - Msza święta za całą parafię, a zwłaszcza za dusze zapisane do wspólnych modlitw i za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. O godzinie 16.00 ostatnia Msza święta.

Dalej ponawiamy prośbę odnośnie przepisów sanitarnych w naszej świątyni: maski, odległość, dezynfekcja rąk. Czynimy to dla dobra wspólnego. Pamiętajmy, że jesteśmy w czerwonej strefie.

Dzisiaj przy kościele jest zbiórka na rzecz Seminarium Duchownego. Przeprowadzają ją przedstawiciele naszej Akcji katolickiej i Rady Duszpasterskiej. Składamy im serdeczne podziękowanie.

Jutro - Dzień Zaduszny - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.30, 7.00, i o godz. 10.00 Msza święta tutaj w świątyni za wszystkich wiernych zmarłych, a szczególnie za zapisanych do wspólnych modlitw.

Przez cały tydzień - o godz. 16.30 - odprawiany jest różaniec z wypominkami listopadowymi za zmarłych, a o 17.00- Msza św. wieczorna.

W czwartek przypada pierwszy czwartek. O 17.00 Msza Święta, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Ze względu na czerwoną strefę i zakaz zgromadzeń, nie będzie spotkania biblijnego. Zapraszamy do adoracji duchowej oraz łączności przez internet w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych, pod warunkiem, że w domu chorego nie ma kwarantanny. W przeciwnym wypadku prosimy o kontakt telefoniczny. Nie ma spotkania dla bierzmowanych.

Zapraszamy przez cały tydzień do spowiedzi rano i wieczorem pół godziny przed Mszą Świętą, zarówno rano jak i wieczorem.

Na podstawie dekretu Stolicy Apostolskiej odpust zupełny można zyskać od 1-30 listopada. Cmentarze są zamknięte, to poprzez modlitwę i łączność duchową z naszymi zmarłymi odpust zyskujemy pod zwykłymi warunkami:

- spowiedź sakramentalna

-Komunia Święta

- Modlitwa w intencji Ojca Świętego( Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, lub inne)

- wyzbycie się jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

Jeżeli brak jest jakiegokolwiek warunku - to odpust jest cząstkowy. Odpust można zyskać od południa dnia dzisiejszego aż do 30 listopada. Zachęcamy do wypełnienia tych warunków i zyskania odpustu zupełnego.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z racji wypominków za zmarłych. Dusze wiernych zmarłych będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu w listopadzie i przez cały rok przed Mszą świętą o godz. 9.00. Bóg zapłać.

Natomiast w niedzielę przypada adoracja parafialna w naszej świątyni, którą ,

rozpoczniemy o godz. 13.00 do 16.00.

Dziękujemy Panu Krystianowi Kotrze za załadowanie śmieci do kontenera na cmentarzu, w ubiegły piątek.

Dziękujemy wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i udział wczoraj w pogrzebie Księdza Prałata Stanisław Gutowskiego. / Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie/