Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (23.05.2021r)

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 23.05.2021r.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Msza Święta wieczorna, ale już bez kazania.

Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Ci którzy tego obowiązku nie wypełnili, niech to uczynią jak najszybciej.

Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła - uroczystość odpustowa w Brzesku parafii Św. Jakuba- uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP i Mszę Św. a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-w środę-wspomnienie Św. Filipa Neri

-czwartek- Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i

pielgrzymka kapłanów do Tuchowa naszej diecezji

-w sobotę- Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej

Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Dlatego prosimy, aby skorzystać z Sakramentu pokuty w sobotę od godziny 17.00-18.00. Zachęcamy i zapraszamy gorąco do spowiedzi dzieci, młodzież i starszych. Przeżyjmy tę uroczystość w sposób religijny i w stanie łaski uświęcającej. Sumę odpustową odprawi ks. dr hab. Marek Kluz – Profesor Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Dziekan Wydziału Teologicznego w Tarnowie…

Uroczystość odpustowa w parafii jest zawsze religijnym wydarzeniem. Dlatego serdecznie zapraszamy szczególnie na sumę odpustową. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w pięknych białych strojach, dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatów, strażaków, wszystkich wiernych, prosimy, aby na procesję zabrać, baldachim, chorągwie, feretrony.

Po następnej niedzieli przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja pójdzie ulicą Goetzów Okocimskich: Proponujemy ołtarze:

I ołtarz przy straży - przygotowuje Straż.

II ołtarz przy budynku Centrum kulturowe - przygotowuje Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej.

III ołtarz u państwa Stachowiczów - przygotowuje: Osiedle Zalesie i ul. Leszczynowa.

IV ołtarz u państwa Czyżyckich – przygotowują: mieszkańcy ul. Pod Bocheńcem i Osiedle Kamieniec.

Grupa młodzieżowa będzie w tym dniu na placu kościelnym rozprowadzać cukierki. Zachęcamy do nabycia u nich, a w ten sposób wesprzemy działania młodzieży.

W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie ministrantów, obecnych i chętnych, którzy byli, a chcieliby pełnić tę posługę w parafii.

Uroczystą procesje poprowadzi ks. Andrzej Pryba profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i prodziekan dziekan Wydziału Teologicznego.

Dziękujemy za ofiary z poprzednie niedzieli, jak również za ofiary przekazane indywidualnie i drogą elektroniczną, wyniosły one 4000 złotych. Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za zaangażowanie się w uroczystość Bierzmowania i za dar ofiarny, który został przekazany Księdzu Biskupowi.

W środę po wieczornej Mszy Świętej będzie spotkanie dla klasy VII a i b – celem przypomnienia egzaminu do Bierzmowania, prosimy też jednego z rodziców.

W czwartek została odprowadzona na miejsce wiecznego spoczynku zmarła śp. Joanna Niemiec. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu/dobry Jezu a nasz Panie…/