Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 5.06.2022r.

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Msza Święta wieczorna, ale już bez kazania.

Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Ci którzy tego obowiązku nie wypełnili, niech to uczynią jak najszybciej.

Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła - uroczystość odpustowa w Brzesku parafii Św. Jakuba- uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP i Mszę Św. a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W piątek o godzinie 18.00 - Msza Święta - kazanie o Eucharystii, wystawienie Najświętszego Sakramentu-nabożeństwo czerwcowe- nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-w środę-wspomnienie Św. Jadwigi

-czwartek- Święto Jezusa Chrystusa i Najwyższego Kapłana i

pielgrzymka kapłanów do Tuchowa naszej diecezji

-w sobotę- Wspomnienie Św. Barnaby Apostoła

Spotkania grup.

Środa- Grupa młodzieżowa – godz. 18.45

Sobota – LSO godz. 9.00

Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Dlatego prosimy, aby skorzystać z Sakramentu pokuty w sobotę od godziny 17.00-18.00. Zachęcamy i zapraszamy gorąco do spowiedzi dzieci, młodzież i starszych. Przeżyjmy te uroczystość w sposób religijny i w stanie łaski uświęcającej. Sumę odpustową odprawi ks. Dr hab. Maciej Hułas – Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Uroczystość odpustowa w parafii jest zawsze religijnym wydarzeniem. Dlatego serdecznie zapraszamy szczególnie na sumę odpustową. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w pięknych białych strojach, dzieci, które obchodziły rocznicę I Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatów, panie do figurek, strażaków, wszystkich wiernych, prosimy, aby na procesję zabrać, baldachim, chorągwie, feretrony.

Grupa Młodzieżowa będzie w tym dniu na placu kościelnym rozprowadzać cukierki. Zachęcamy do nabywania u nich, a w ten sposób wesprzemy działania młodzieży.

Po następnej niedzieli przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja pójdzie ulicą Zamkową: Proponujemy ołtarze:

I ołtarz- ul. Goetzów Okocimskich –strona północna

II ołtarz-ul. Zagrody + Kasztanki

III ołtarz-ul. Goetzów Okocimskich- strona południowa

IV ołtarz-ul. Czerwona Droga + Św. Jana

W następną niedzielę zostaną podane rodziny, u których będą ołtarze.

Uroczystą procesje poprowadzi ks. Andrzej Pryba profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Poza parafią za zmarłą śp. Joannę Niemiec –Bernacką zostały przekazane do odprawienia Księdzu Henrykowi Sławińskiemu – 30 intencji, oraz ks. Michałowi Drożdżowi – 30 intencji, które zostaną odprawione w czerwcu.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Piekarzowi za wykonanie przekładek pod deski.

W środę o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb zmarłej śp. Zdzisławy Porwisz. Jej nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu.