V Niedziela Wielkanocy (7.05.2023r)

Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocy a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca, dlatego po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 wieczorem o godz. 16.00- nabożeństwo majowe a po nim Msza święta.

Jutro przypada Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Tygodniowy odpust w Szczepanowie.

Piękny miesiąc poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy aby uczcić Matkę Najświętszą przez śpiewanie pieśni maryjnych i Litanii Loretańskiej. Zachęcamy do tego szczególnie rodziców, aby sami uczestniczyli w tym nabożeństwie, a także przypomnieli swoim dzieciom, zabierając ich do kościoła, czy pod figurkę, odrywając ich od tabletów i gier komputerowych.

W środę również zapraszamy na Nowennę do MBNP i majówkę oraz Mszę Świętą.

W piątek o godz. 18.00 Msza Święta z kazaniem eucharystycznym, Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia majówka i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

W sobotę przypada 13 dzień miesiąca maja i początek objawień w Fatimie. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i Różaniec Fatimski.

W najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 uczniowie klasy III naszej Szkoły Podstawowej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy modlitwą te dzieci, ich rodziców i rodziców chrzestnych. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych będzie w sobotę od godz. 8.30.

W związku z nieustającymi atakami na osobę i dobre imię Świętego Jana Pawła II, Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej postanowiła się włączyć w działania mające na celu obronę dobrego imienia Świetego Papieża-Polaka. Jako Akcja Katolicka podjęliśmy inicjatywę sztafety modlitewnej, która potrwa do 22.10.23 r. W naszej parafii przypada to na dzień 14 mają, tj. w następną niedziela. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy i czuwania po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy na to czuwanie w obecności Najświętszego Sakramentu w następną niedzielę od godz. 17.00 do 18.00 zakończone ucałowaniem relikwii Świętego Jana Pawła II.

Organizujemy z Parafii pielgrzymkę do Grecji z wypoczynkiem śladami Świętego Pawła w terminie od 10 lipca do 21 lipca. Informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii.

Sołtys wsi Okocim informuje, że w dniach od 8-ego do 12-ego maja w budynku Domu Ludowego (sołtysówka)w godz. od 16.00 do 18.00 będzie można dokonać wpłaty drugiej raty podatku rolnego.

Spotkania:

Poniedziałek: godz. 17.00 - schola młodsza i 18.00- schola starsza

Od poniedziałku do środy – od 17.00-18.00 – próba dla dzieci pierwszokomunijnych w kościele.

Czwartek po Mszy Św. wieczornej – spotkanie członków Akcji Katolickiej

Piątek – aspiranci –godz. 17.00 a młodzież godz. 19.00