V Niedziela Wielkiego Postu. 17.03.2024r.

Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynają się rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Skorzystajmy z tego świętego czasu, dokonajmy rachunku sumienia i przygotujmy nasze serca i umysły na największe święta Zmartwychwstania Pańskiego. Otoczmy modlitwą Ojca Anzelma i wypraszajmy dla niego siłę i moc w przekonaniu nas do bycia świadkami wiary na co dzień, nie tylko od święta.

Dzisiaj Msze święte jeszcze o godz. 9.00, 10.30, o 11.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci, o 12.00 - Msza Święta , wieczorem o godz. 16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, o 17.00 Msza Święta bez kazania, a po niej jeszcze nauka dla wszystkich.

Program rekolekcji jest do zabrania w przedsionku

W środę zakończenie rekolekcji i uroczyste błogosławieństwo z odpustem zupełnym.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 17.00 Mszę Świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Składamy podziękowanie wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej w ubiegły piątek, paniom z Akcji Katolickiej za prowadzenie rozważań i śpiewu, Strażakom za pilnowanie porządku.

W odpowiedzi na zainteresowanie tematem w sobotę odbędzie się kolejne spotkanie dla dzieci o godz. 10.00. Projektowanie 3D, drukowanie, malowanie drukowanych postaci. Dla młodszych LEGO Education. Organizatorzy ze względu na ograniczone zasoby proszą o zabranie ze sobą tabletów lub laptopów. Kółko zainteresowań fizyczyno-matematycznych odbędzie się w tym samym dniu. Godzina zostanie podana grupie.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej III Niedzieli. Bog zapłać.