V Niedziela Wielkiego Postu (21.03.2021r)

Mimo pandemii parafia stara się jakoś funkcjonować.

Przeżywamy już V Niedzielę Wielkiego Postu. Po tej Mszy Świętej jest zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o godz. 11.30 - Droga Krzyżowa dla dzieci, zapraszamy dzieci w maskach. O 12.00 - Msza Święta. O 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta już bez kazania.

„Nasze życie zmienia się, ale się nie kończy”. Te eschatologiczne prawdy przypomina nam nas ks. prof. Henryk Sławiński. Jest to również duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocy w tym czasie tykającej pandemii.

W tym jeszcze niepewnym czasie pandemicznym, zachowując zasady bezpieczeństwa w świątyni, prosimy, aby korzystać z Sakramentu Pokuty, rano i wieczorem pół godziny przed Mszą świętą.

Mając na względzie przepisy: bezpieczeństwa, sanitarne, państwowe, cywilne i kościelne, przeżywajmy tajemnice Męki Pańskiej, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

W poniedziałek o godzinie 16.00 w małej grupie - zapraszamy kandydatów na lektorów od klasy VII oraz szkół średnich do nowego budynku parafialnego.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy o intencjach kierowanych do Matki Bożej, aby potem je ofiarować Panu Jezusowi w czasie Mszy Świętej.

W małej grupie i krótkie spotkanie będzie dla uczniów klasy III i jednego z rodziców, celem omówienia I Komunii Świętej w środę po Mszy św. i nowennie.

W piątek Drogę krzyżową przygotowują członkowie Akcji Katolickiej, a o godzinie 17.00, Msza Święta. Z udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Panie z Caritasu rozprowadzają świece i paschaliki. Zachęcamy do ich nabycia.

Mimo pandemii parafia stara się jakoś funkcjonować. Dziękujemy za wszelkie ofiary i na tace z tej niedzieli przeznaczone są na parafii. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

Następna niedziela to już Niedziela Palmowa. Będziemy wsłuchiwać o w opis Meki pańskiej. Nie będzie już Drogi krzyżowej dla dzieci.

Gdy wróci wszystko do normy, to będą i drogi krzyżowe ulicami parafii, konkursy palm, spotkania poszczególnych grup, dzieci, scholii, młodzieży i starszych. Sami widzimy, że potrzebujemy Pana Boga, a także czujemy potrzebę spotkania w większej grupie.