V Niedziela Wielkiego Postu (3.04.2022r.)

Przeżywamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które prowadzi Ks. dr hab. Maciej Hułas z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Msze święte: o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00-Gorzkie Żale, o 17.00-Msza Św. bez kazania- a po niej nauka dla wszystkich.

Program rekolekcji przypomina Ks. Rekolekcjonista. Na godzinę 11.30-zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na Drogę Krzyżową i na 12.00 na Mszę Świętą i naukę rekolekcyjną. O 16.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 17.00 - Msza święta bez kazania a po niej–nauka dla wszystkich.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać wydrukowany program rekolekcji.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej też mają rekolekcje, program miały podany w szkole. W poniedziałek i wtorek przychodzą do kościoła na godz. 9.40. W czasie rekolekcji w poniedziałek zapraszamy na godz. 14.00-osoby starsze, w podeszłym wieku – chore, ale mogące przybyć będzie dla nich spowiedź-namaszczenie olejem chorych i Msza Święta z kazaniem dla nich. Wszystkich opiekunów prosimy, aby te osoby podwieźć tutaj do świątyni.

We wtorek o godzinie 8.00 rano i wieczorem o godzinie o godzinie 18.00-zakończenie rekolekcji. Złożona Ofiara złożona na tacę będzie wynagrodzeniem za rekolekcje.

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP o godz. 18.00 i następnie na Mszę Świętą. Po Mszy Świętej wieczornej-spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii i zapraszamy na Mszę świętą o 18.00 a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji powołań. Po nabożeństwie spotkanie członków Akcji Katolickiej w nowym budynku parafialnym. Wszystkich członków Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy.

W najbliższy piątek - wzorem lat ubiegłych, jeszcze z przed pandemią, zawsze przed Niedzielą Palmową była Droga krzyżowa ulicami naszej parafii. Dlatego w ten piątek będzie o 18.00- Msza Święta, a po niej wyruszamy na Drogę krzyżową ul. Goetzów Okocimskich i kończymy na ulicy Świętego Jana z modlitwą uzyskania odpustu zupełnego i błogosławieństwem. Członków Akcji Katolickiej prosimy, jak w latach ubiegłych, o piękne przygotowanie miejsc stacji Drogi krzyżowej, rozważań, śpiewu. Zapraszamy wszystkich: ministrantów, lektorów, młodzież z grupy młodzieżowej, młodzież szkół średnich, uczącą się pracującą i starszą, rodziców i starszych.

Najbliższa niedziela to już Niedziela palmowa, składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej i parafia - serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na konkurs palm który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 10.30. serdecznie zapraszamy. Wtedy już nie będzie Drogi krzyżowej dla dzieci.

Spotkanie grup:

-Środa-Grupa młodzieżowa- godz. 18.45

-sobota- LSO-godz.9.00

W najbliższą niedzielę tj. 10 kwietnia po wszystkich Mszach Świętych o godz. 19.30 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku odbędzie się koncert pasyjny Reguiem W. A. Mozarta. Zapraszamy do wysłuchania, jest to bardzo podniosły i piękny koncert. Wykonuje to Orkiestra Filharmonii Krakowskiej wraz z trzema chórami, w tym „Chór Gaudium” z Brzeska. Szczegóły na plakacie.

Intencje poza parafią od 6.04 ks. prof. Maciej Hułas odprawi 30 mszy za śp. Stefana Zgraję.