V Niedziela zwykła( 5.02.2023r)

Przeżywamy V niedziele zwykłą. Po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, wieczorem o 16.00- nieszpory i Msza Święta.

Trwają ferie zimowe, dzieci i młodzież odpoczywają przez ten tydzień. Msze Święte w tym tygodniu jeszcze są o 6.30. Pierwsza z tych intencji mszalnych odprawiana jest przez kapłana poza parafią. Natomiast druga odprawiana jest przez kapłana pozostającego w parafii. Zawsze zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Pamiętamy o tych duszach zmarłych za których msze święte są odprawiane poza parafią.

Dziękujemy z głębi serca w ostatnim czasie za załadowanie kontenerów na cmentarzu, Panom Maciejowi Osadzie i jego synowi Mateuszowi oraz Panu Witowi Zydroniowi za dopilnowanie. Bóg zapłać. Cieszymy się, że możemy zawsze na nich liczyć i polegać, nawet gdy nawet kapłani są poza parafią w celach duszpasterskich. Wtedy byliśmy na kongregacji w Tarnowie do godziny 15.00.

Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej w Okocimiu ogłasza nabór do oddziału „O” oraz klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Okocimiu terminy składania wniosków;

-oddziału „O” – od27 lutego – 13 marca 2023r.

-klasa I dzieci z obwodu szkoły – zgłoszenie do 3 marca 20213r.

-klasa I – dzieci z poza obwodu od 6 marca do 24 marca 2023 r.

Szczegóły ora formularze na internetowej stronie szkoły www.pspokocim.pl w zakładce rekrutacja 20023/2024.

Bardzo szybkimi krokami zbliża się już czas Wielkiego Postu, bo już Środa Popielcowa przypada 22 lutego, to już za dwa tygodnie w Środę Popielcowa poprzedza na nabożeństwo czterdziestogodzinne. Dalego już w następną niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które przygotowuje nas do rozpoczęcia Czasu Wielkiego Postu. Jest niedziela, czas odpoczynku, tym bardziej zapraszamy do adoracji, zawsze przez lata było bardzo dobrze, dużo ludzi pozostawało na adoracje, następnie dochodziło na wyznaczoną godzinę Najświętszego Sakramentu. Można adorować Pana Jezusa w ciszy i na modlitwie. Jest wojna na Ukrainie, nie wiadomo, co nas czeka w przyszłości, więc weźmy sobie do serca te słowa i naszą adorację - czterdziestogodzinne nabożeństwo ofiarujmy za pokój na Ukrainie. Jedynie w modlitwie jest duchowa siła i moc, aby odsuną zarzewie wojny, gdzie giną niewinni ludzie.

Dlatego proponujemy adorację w najbliższą niedzielę:

-13.00- 13.30- mieszkańcy ul. Goetzów Okocimskich – /strona południowa i północna/

13.30-14.00- mieszkańcy ul. Zagrody, Osiedle Kamieniec

14.00-14.30- mieszkańcy ul. Karpackiej, Czerwonej Drogi i Osidla Zalesie

14.30- 15.00- mieszkańcy ul. Ks. Kazka, Stromej, Leszczynowej

15.00-15.30- mieszkańcy ul. Zamkowej , Cesarski Gościniec

15.30-1 600- mieszkańcy ul. Klęczany.