V Niedziela zwykła (6.02.2022r.)

Przeżywamy piątą niedzielę zwykłą, a zarazem I niedzielę miesiąca-dlatego po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00- nieszpory i ostatnia Msza Święta.

We piątek przypada Światowy Dzień Chorego. W naszych modlitwach pamiętajmy o ludziach samotnych, opuszczonych, biednych i chorych.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-pamiętajmy o intencjach składanych na kartkach Matce Bożej, aby je potem przedstawić Panu Jezusowi w czasie Mszy Świętej.

W piątek natomiast zapraszamy na Mszę Świętą o godz.17.00 z kazaniem, następnie wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i następnie adoracja do godz.19.00 i depozycja.

Natomiast w sobotę po Mszy Świętej wieczornej modlimy się do Matki Bożej Królowej Polski.

Natomiast za dwa tygodnie w naszej parafii rozpocznie nabożeństwo czterdziestogodzinne, które częściowo będzie nas przygotowywać do Czasu Wielkiego Postu.

W parafii św. Jakuba w Brzesku w dniach 25-27 lutego br. planowana jest katechizacja przedmałżeńska w jeden weekend tzw. "Kurs przedmałżeński" „Narzeczeni u świętego Jakuba”. Szczegóły i zapisy przez stronę parafialną www.brzeskojakub.pl lub facebook parafii św. Jakuba w Brzesku.

Zachowując przepisy sanitarne i państwowe, musimy jakoś żyć, dbać o zdrowie, funkcjonować i wykonywać te minimalne obowiązki, mamy nadzieję, że nastąpi lepszy czas. Nie było już dwa lata rekolekcji parafialnych, przez pandemię. Planujemy rekolekcje parafialne w tym roku od V Niedzieli Wielkiego Postu do wtorku. Poprowadzi je ks. Maciej Hułas z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego- pracownik naukowy.

Spotkanie grup:

Środa – Grupa młodzieżowa