VI Niedziela Wielkanocy (14.05.2023r)


VI Niedziela Wielkanocy (14.05.2023r)

Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocy. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 wieczorem o godz. 16.00- nabożeństwo majowe a po nim Msza święta.

 O godzinie 12.00 dzisiaj uczniowie klasy III naszej Szkoły Podstawowej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy modlitwą te dzieci, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

Również dzisiaj zapraszamy na czuwanie modlitewne w obecności Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 wraz z Janem Pawłem II w ramach sztafety modlitewnej Diecezjalnej Akcji Katolickiej zakończone ucałowaniem relikwii Świętego Jana Pawła II. To czuwanie poprowadzą członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Jutro przypada Uroczystość Świętego Andrzeja, męczennika i patrona Polski. Również imieniny naszego bpa diecezjalnego. W naszej modlitwie pamiętajmy o Księdzu Biskupie Andrzeju.

Maj to piękny miesiąc poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy aby uczcić Matkę Najświętszą przez śpiewanie pieśni maryjnych i Litanii Loretańskiej. Zachęcamy do tego rodziców dzieci młodzież i starszych.

W środę również zapraszamy na Nowennę do MBNP i majówkę oraz Mszę Świętą. W piątek tradycyjnie modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Organizujemy z Parafii pielgrzymkę do Grecji z wypoczynkiem śladami Świętego Pawła w terminie od 10 lipca do 21 lipca. Informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii, program w gablotach.

Od dnia 19 maja w konie Planeta w Brzesku pojawi się film pt. Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa”. Historia młodego człowieka – informatyka, wzór dla młodzieży, który sięgnął po szczyty świętości. Dlatego zachęcamy do obejrzenia tego filmu a Kina Planeta zaprasza.

Najbliższa Niedziela to III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 – zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace w parafii. Czekamy na wiele decyzji, aby cokolwiek rozpocząć. Jeżeli od środy będzie słoneczna pogoda to rozpoczniemy prace przy poboczu ogrodzenia. Nie chcieliśmy przed Pierwszą Komunią robić zamieszania przy kościele.

W związku z energią kościoła za ubiegły rok ten rachunek, jest dosyć duży. TAURON rozłożył ten rachunek do końca roku po 8.000 co miesiąc, bo parafie zaliczane są do taryfy przemysłowej. W poprzednich latach te rachunki były podobne, tylko cena za kilowat była mniejsza. W następnym roku powinno to wyglądać korzystniej, ze względu na mikroinstalacje. Przez pół roku, częściowo będziemy do końca roku pokrywać te rachunki także z ofiar z III Niedzieli miesiąca. Chyba że TARON uwzględni odwołanie Parafii, to poinformujemy parafian.

Ten tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych jest bardzo ważny, będzie przeżywany jako „Biały Tydzień”.

Spotkania grup:

Piątek – aspiranci –godz. 17.00 a młodzież godz. 19.00


Do góry