VI Niedziela Wielkanocy.5.05.2024r.

Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy. Jest to zarazem I Niedziela miesiąca i dlatego po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30 12.00 i wieczorem –nieszpory o 16.00 i po nich Msza Święta.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

- poniedziałek Św. Filipa i Jakuba Apostołów

-środę – Św. Stanisław Bpa i Męcz. Głównego Patrona Polski

Przeżywamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy aby uczcić Matkę Najświętszą przez śpiewanie pieśni maryjnych i litanii Loretańskiej. Zachęcamy do tego szczególnie rodziców, aby sami uczestniczyli w ty nabożeństwie, a także przypomnieli swoim dzieciom, zabierając ich do kościoła, odrywając od tabletów i gier komputerowych.

W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 – jest Msza Święta a po niej Nabożeństwo majowe. W środę także nowenna do MBNP a w piątek nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.

W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 uczniowie klasy III naszej Szkoły Podstawowej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy modlitwą te dzieci, ich rodziców i rodziców chrzestnych. Spowiedź dla tych dzieci i rodziców i rodziców chrzestnych będzie w sobotę od godz. 8.30.

Od poniedziałku do środy – od godz. 17.00-18.00 – będzie próba dla uczniów klasy III i rodziców. Prosimy także rodziców, aby również pozostać na Mszę i nabożeństwo majowe

We wtorek odbył się pogrzeb zmarłego śp. Andrzeja Zynka. Jego nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz panie/