VI Niedziela zwykła (13.02.2022r.)

Przeżywamy szóstą niedzielę zwykłą. Dzisiaj Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00 nieszpory i ostatnia Msza Święta.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-pamiętajmy o intencjach składanych na kartkach Matce Bożej, aby je potem przedstawić Panu Jezusowi w czasie Mszy Świętej. W piątek odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w sobotę modlimy się do Matki Bożej Królowej Polski.

Za tydzień rozpoczyna się w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne. Dlatego prosimy i zachęcamy, do udziału w tym pięknym nabożeństwie, adoracji Najświętszego Sakramentu, które częściowo przygotowuje nas do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Jest niedziela, jest czas odpoczynku. Poświęćmy pół godziny czasu Panu Jezusowi Eucharystycznemu, to tym bardziej weźmy udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Można także adorować Pana Jezusa, w ciszy, w rozmodleniu, w refleksji. Kościół za udział w adoracji czterdziestogodzinnego nabożeństwa w jakiejkolwiek formie, udziela odpustu zupełnego, a więc darowania wszystkich kar doczesnych, czego nie udziela przy innych adoracjach wymyślonych przez ludzi.

Porządek adoracji:

13.00-13.30- mieszkańcy ul. Goetzów Okocimskich(strona południowa i północna)

13.30-14.00- mieszkańcy ul. Zagrody, Osiedle Kamieniec

14.00-14.30- mieszkańcy ul. Karpackiej, Czerwona Droga, Osiedle Zalesie

14.30-15.00-mieszkańcy ul. Ks. Kazka, Stromej i Leszczynowej

15.00-15.30-mieszkańcy ul. Zamkowej i Cesarski Gościniec

15.30-16.00- mieszkańcy ul. Klęczany

Natomiast w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00, dalszy ciąg adoracji i nabożeństwa czterdziestogodzinnego i zapraszamy:

-13.00-13.30- dzieci ze szkoły Podstawowej i klasy VIII „a” VIII ”b” – oraz Grupa młodzieżowa

13.30-14.00- dzieci oraz klasę VII- w ramach oczekiwania na przyjęcie Sakramentu Bierzmowania

14.00-14.30- adoracja matek

14.30-15.00- adoracja ojców

15.00-15.30- adoracja róż

15.30-16.00- róże

W zakrystii jest lista, to można zapisać się na następną niedzielę na adorację matek, ojców i róż.

Spotkanie grup:

-środa –godz. 18.30- Grupa młodzieżowa

-piątek-godz. 18.00- schola młodsza i 19.00-schola starsza

-sobota- godz. 9.00-aspiranci.

Najbliższa niedziela to już III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 – zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace w parafii. Planujemy w ciągu roku wiele prac: wokół kościoła, choćby konserwacji estetycznej całej elewacji kościoła i drogi procesyjnej, która jest wyceniona przez specjalistów około 45000zł, czy nasadzenie poboczy od strony dogi powiatowej, oraz częściowe prace na cmentarzu. To są również i wytyczne ostatnie wizytacji biskupiej. Można oczywiście nic nie robić i udawać świętego, czekać do emerytury, a wszystko niech się sypie, przyjdzie następny młody i niech robi. Dlatego prosimy o pozytywne zrozumienie i ofiarność na ten cel. To wszystko pozostanie w parafii, nikt tego nie zabierze do grobu. Ofiary ze stycznia wyniosły 3960 zł.

Dzisiaj po Komunii Świętej przed ogłoszeniami odśpiewamy suplikacje na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego w intencji pokoju na Ukrainie i świecie.

Klub HDK MOTOJADOWNIKI oraz OSP Jadowniki serdecznie zapraszają dzisiaj na akcje krwiodawstwa organizowana w mobilnym punkcie poboru krwi w Jadownikach przy ul. Krakowskiej (przed budynkiem domu strażaka) w dniu 13 lutego 2022 r. w godzinach od 10.00 -14.00 . Podpisany bryg. Wojciech Podleś.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Nowak, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. O godz. 12.30- różaniec za śp. Jana a o 13.00- Msza Święta pogrzebowa. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/