VII Niedziela Wielkanocy (29.05.2022r)

Przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocy a zarazem Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 z błogosławieństwem aspirantów na ministrantów. Wieczorem o 16.00- majówka z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP i nabożeństwo czerwcowe.

Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.45- spotkanie Grupy młodzieżowej.

W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz modlitwa za ojczyznę za wstawiennictwem za Świętego Andrzeja Boboli i nabożeństwo czerwcowe.

W czwartek Grupa modlitewna Galilea z Ukrainy zaprasza do budynku parafialnego na modlitwę o godz. 19.00. Modlimy się tekstami Pisma Świętego, coś na wzór Odnowy w Duchu Świętym, ale bez fantazjowania.

W pierwszy piątek miesiąca, Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 6.30 rano i wieczorem o godz. 18.00. Od godz. 17.00- spowiedź a do chorych udamy się od godz. 8.00. Jeden kapłan objedzie wszystkich chorych.

W najbliższą sobotę będzie wyjazd w góry dla chętnych, ministrantów lektorów, scholii, Grupy młodzieżowej. Będzie to z okazji dnia dziecka. W tamtym roku był griil- i jakiś dron pojawił się nad kościołem i budynkiem parafialnym na zwiady, to w tym roku wywieziemy chętną młodzież i dzieci i tam im zrobimy ognisko i grilla. Dlatego w najbliższą sobotę będzie Msza Święta rano o godz. 6.30 i po Mszy Świętej porannej prosimy członków Akcji Katolickiej o poprowadzenie modlitwy różańcowej za ojczyznę, bo księżą zaraz po porannej Mszy Świętej wyjadą z młodymi. Opłata od każdej osoby 10 zł. Resztę pokrywają kapłani. Dlatego nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Ci którzy tak kochali wieczorną Mszę Świętą to są zaproszeni rano o godz. 6.30.

W poniedziałek o godz. 19.00 w nowym budynku parafialnym odbędzie się egzamin do Bierzmowania dla młodzieży klasy VII. Prosimy jednego z rodziców.

Rodzina chorego Marcina Sumary dziękuje za ofiary do puszek z poprzedniej niedzieli. Wyniosły one 2165 zł.

Ze stoiska z gazetami można zabrać „Małego Gościa” dla dzieci za darmo.

W czwartek odbył się pogrzeb zmarłego śp. Stefana Toty zmarłego w Kanadzie. /Dobry Jezu a nas Panie daj mu wieczne spoczywanie/.