VIII Niedziela zwykła ( 27.02.22r).

Przeżywamy VIII niedzielę zwykłą. Jako ludzie wierzący i pełni wiary - ofiarujmy w najbliższym czasie nasze modlimy adoracje, pokutę, post i serca w intencji pokoju na Ukrainie. Proszą nas o to biskupi polscy, a my to zróbmy z potrzeby serca i wiary.

Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00. 10.30, 12.00. zaś o godz. 13.00 - rozpoczyna się nabożeństwo 40 - godzinne i zapraszamy szczególnie:

Od godz. 13.00-13.30 –zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej, szczególnie klasę VIII a i VIII b oraz Grupę Młodzieżową, ale bardzo prosimy rodziców, aby jeszcze o tym przypomnieli swoim dzieciom i młodzieży.

Od godz. 13.30-14.00- zapraszamy młodzież będącą przed Sakramentu Bierzmowania, a więc klasę VII a także dzieci. Natomiast w następne godziny zapraszamy róże żywego różańca.

W środę przypada Środa Popielcowa. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i wieczorem o godzinie 17.00 z ceremonią posypywania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Abstynencja o 14 roku życia do końca życia, natomiast post ścisły w tym dwa lekkie posiłki i jeden do syta od 18 roku życia do rozpoczęcia 60. W środę Popielcowa nie ma dyspensy od postu. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne. Konkretnie na pomoc Ukrainie.

W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek i I piątek miesiąca. W pierwszy czwartek marca zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, oraz modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Po nabożeństwie spotkanie członków Akcji Katolickiej w nowym budynku parafialnym przy kościele.

W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o NSPJ o godz. 6.30 i 17.00- Droga krzyżowa a po niej Msza Święta. Spowiedź od godz. 16.00.

W pierwszy piątek Droga krzyżowa o godzinie 17.00 a po niej Msza Święta. Natomiast Droga krzyżowa dla dzieci wzorem lat ubiegłych będzie w niedziele o godzinie 11.30 przygotowana przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej - a więc pół godziny przed Mszą Świętą o godzinie 12.00.

Sołtys wsi Okocim zawiadamia, że nakazy płatnicze na 2022 rok będą do odbioru w sołtysowce w budynku Domu Ludowego w dniach od 01.marca do 05.marca w godzinach od 15 do 18.00-ej.W czasie odbioru nakazów można będzie dokonać wpłaty. Sołtys wsi Beata Słupska.

W związku z apelem bpa pod chórem jest skarbona na ofiary wojny na Ukrainie - dzisiaj do skarbony natomiast, składka z Środy Popielcowej również przeznaczona jest na Ukrainę. W czwartek te ofiary ze skarbony dzisiaj i z Środy Popielcowej przekażemy do Tarnowa do Caritasu, a Caritas diecezjalna na Ukrainę.

Wszystkim drogim parafianom, dla których bliska sercu jest ta świątynia parafialna i jej otoczenie, składamy serdeczne podziękowanie za ofiarność z poprzedniej niedzieli na prace w parafii. Wyniosły one 6000 złotych. Było o 2000 więcej, niż z poprzednich miesięcy w roku. Dziękujemy za ofiarność i odpowiedzialność oraz życzliwość. To co zostało zapowiedziane z pracami, będziemy starali się do końca roku kalendarzowego zrealizować.

Kino Planeta w następnym tygodniu wyświetla film: "CUD W GUADALUPE” w wersji z lektorem w następujących terminach:

Piątek (04.03.) – 12:00

Sobota (05.03.) – 9:00

Niedziela (06.03.) – 9:00, a w kolejny weekend 11-13 marca film także znajdzie się w repertuarze kina Planeta.

Przy gazetach są maski w kartonie - można po kilka masek zabrać do domu za darmo.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.30 - Grupa młodzieżowa zaprasza wszystkich chętnych bez względu na wiek na spotkanie integracyjne przy pączku i kawie

Spotkanie grup:

-środa- godz. 18.30- Grupa Młodzieżowa

-czwartek- Akcja Katolicka

-piątek- godz. 18.00-schola młodsza i godz. 19.00- starsza

-sobota- godz.9.00- aspiranci

Intencje Mszy Świętych poza parafią:

O. Andrzej 1-14 marca +Tadeusza Janusza oraz 15-31 marca za śp. Kazimierza Stósa

Ks. Henryk Sławiński od 1-31 marca za śp. Kazimierza Stósa