Wniebowstąpienie Pańskie - VII Niedziela Wielkanocy. 12.05.2024r.

Przeżywamy VII niedzielę Wielkanocy a zarazem Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00- nabożeństwo majowe a po nim Msza Święta.

O godz. 12.00 dzisiaj uczniowie klasy III naszej Szkoły Podstawowej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy modlitwa te dzieci, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

Jutro przypada 13 dzień maja. Zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 i na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.

We wtorek przypada święto Św. Macieja Apostoła.

W środę zapraszamy na Mszę Św. i nowennę do MBNP i nabożeństwo majowe.

W czwartek przypada – Święto - Św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Również są imieniny naszego bpa diecezjalnego. W naszej modlitwie pamiętajmy o Księdzu Biskupie Andrzeju pasterzu naszej diecezji.

Maj to piękny miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy aby uczcić Matkę Bożą przez śpiewanie pieśni maryjnych i Litanii Loretańskiej. Zachęcamy do tego rodziców dzieci, młodzież i starszych.

Najbliższa Niedziela to III miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tace przeznaczone są na prace parafialne. Co miesiąc wywozimy śmiecie z cmentarza, co drugi miesiąc jest faktura za prąd w wysokości 4 tysięcy złotych. Przed Wielkanocą zostało wymalowane ogrodzenie Kościoła. W ostatnim czasie zostało odnowione wejście do głównych drzwiach tzw. kruchta, zatynkowana, odnowiona i pomalowana. Została wymyta droga procesyjna wokół kościoła i zaimpregnowana środkiem do kamienia remersem.

Kino Planeta od dnia 20 maja wyświetla klimatyczny i wyciszający dokument o tematyce życia kontemplacyjnego. Jak odszukać samego siebie w XXI wieku. Na to pytanie próbują odpowiedzieć bohaterowie filmu. „Wolni. Podróż do Wnętrza”. Film jest w wersji polskiej z lektorem. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

Sołtys wsi informuje, że w dniach od 13-15-ego maja w budynku Domu Ludowego w godzinach od 17.00 do18.00-ej będzie można dokonać wpłaty drugiej raty podatku. Serdecznie zaprasza Sołtys wsi.

Pozdrawiam: Beata Słupska.


Do góry