X Niedziela zwykła (11.06.2023r)

Przeżywamy X Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30. Przed sumą najpierw będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła a następnie Msza Święta o 12.00. Wieczorem o godz. 16.00 - nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

We wtorek przypada 13 czerwca i Różaniec fatimski. O godz. 18.00 – Msza Święta a po niej różaniec i nabożeństwo czerwcowe.

W środę zapraszamy o 18.00 – na Nowennę do MBNP Mszę świętą i procesję Eucharystyczną.

Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków, ziół, kwiatów i procesja eucharystyczna. Następnie uroczyste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Pan Bóg daje nam ostatnio piękną pogodę na procesje, wyrażamy radość i cieszymy się tym, że młodzi rodzice przyprowadzają swoje małe pociechy do kościoła. To dobry znak ze strony młodych rodzin.

Składamy serdeczne podziękowanie za pięknie wykonane ołtarze mieszkańcom poszczególnych ulic: Bóg zapłać.

Następna niedziela to III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe.

W ostatnim czasie, częściowo poprawiliśmy nagłośnienie w kościele, i zakończono pierwszy prac przy poboczu głównej drogi. Po zakończeniu Otawy chcemy odnowić zniszczone podstawy zniszczonych figurek. . Ofiary z III niedzieli przeznaczone są na prace w parafii i koszty energii. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie zjazdem motocyklowym w zeszłym roku organizujemy w następną niedzielę 18 czerwca o godzinie 12.00 II ZJAZD MOTOCYKLOWY. Około godziny 13.15 będzie uroczysty przejazd po malowniczych wzgórzach Okocimia i okolicy. Na godzinę 15.00 zapraszamy dzieci do 5 roku życia – będzie dla nich konkurs potrzebny jest tylko pojazd na kołach (jakikolwiek). W programie ciekawe atrakcje dla motocyklisty i każdego – od najstarszego do najmłodszego. Słodka niespodzianka – z nagrodą główną – to skuter, wycieczka do Hiszpanii, rowery i wiele cennych nagród. Będzie coś dla ciała – to regionalne potrawy – serwowane przez Stowarzyszenie i Koło Gospodyń z Okocimia, park atrakcji i rozrywki dla dzieci oraz atrakcje dla ucha – Kapela SWOJACY, ZESPÓŁ LUZ – a gwiazdą wieczoru będzie PAWEŁ GOŁECKI. Cała impreza w rytmie muzyki do 23.00.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości – dzieci, młodzież, starszych, w tym wyjątkowym dniu na plac przy kościele i budynku parafialnym do dobrego przeżycia dnia świętego. Program na plakatach i banerach oraz Radiu RDN. Wydarzenie takie będzie miało miejsce po raz drugi w historii Okocimia. Zapraszamy całymi rodzinami. Nie trzeba w tym dniu gotować obiadu w domu, wszystko będzie na placu przy kościele. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Organizatorem wydarzenia jest Parafia, Stowarzyszenie „Okocim od Serca”, Grupa Młodzieżowa pod patronatem Starosty, Burmistrza i Browaru Carlsberg Polska.