X Niedziela zwykła (7.06.2021r.)

Przeżywamy X Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30-połączona z procesją eucharystyczną, o 12.00-kolejna Msza Święta. Wieczorem godz. 16.00 -Msza Święta a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła i nabożeństwo czerwcowe.

Dzisiaj o godz. 14.00 - przy Czerwonej Drodze, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Zagórza, Św. Jana, Czerwonej Drogi o zdrowie i Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski, oraz o wieczny spokój dla zmarłych z tego terenu.

W poniedziałek zbiórka LSO o godz. 17.00.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, następnie Mszę Świętą i procesję eucharystyczną.

Dziękujemy naszym trębaczom, a są nimi panowie: Józef Pysno i Kamil Słupski, którzy cały miesiąc maj grali z wieży kościoła majówkę, zarówno wieczór jak i rano. Bóg zapłać.

W Oktawie Bożego Ciała o godzinie 18.00 jest Msza Święta a po niej procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii, przedszkolne i szkolne. Po uroczystej Mszy św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęceniu wianków, ziół, kwiatów i procesji eucharystycznej odbędzie się również uroczyste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Pan Bóg daje nam ostatnio piękną pogodę na procesje, wyrażamy radość i cieszymy się tym, że młodzi rodzice przyprowadzają swoje małe pociechy, prowadzą do kościoła.

Składamy serdeczne podziękowanie za pięknie wykonane i przygotowane ołtarze mieszkańcom poszczególnych ulic na Boże Ciało. Dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim: dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom z klasy III, IV rodzicom, LSO, paniom niosącym figurki, panom za chorągwie, feretrony, baldachim, strażakom, pani organistce i panu Kościelnemu.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Pana Jezusa. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00 Msza Święta połączona z procesją wokół kościoła i następnie po akcie oddania się Najświętszemu Sercu Jezusa nastąpi godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem około godziny 20.00.

Ten dzień jest dniem modlitwy o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie ma postu, ze względu na uroczystość.

W sobotę przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W intencji mieszkańców Zalesia którzy przygotowywali ołtarz na Boże, będzie odprawiona Msza Święta 6 lipca o godz. 18.00 oraz złożyli ofiara na kościół – 100 zł.

W intencji Osiedla Kamieniec i pod Bocheńcem- 9 lipca o godz. 18.00.

Za mieszkańców ul. Leszczynowej 9 sierpnia godz. 18.00 i 12 sierpnia o godz. 18.00, oraz złożyli ofiarę na kościół 320 złotych . Bóg zapłać.

Dzisiaj jest także zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Można złożyć ofiarę pod chórem na ten cel.

Dziękujemy z serca Wszystkim osobom które składały i będą składać ofiary na kwiaty dla Matki Bożej. Bóg zapłać.

Już tak osobiście i z serca pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim drogim parafianom, którzy modlili się, w intencji mojego zmarłego taty, czy też duchowo łączyli się, z najbliższą rodziną, okazali wiele duchowego dobra, przez swoją obecność na pogrzebie, współczucie, tyle zamówionych Mszy Świętych, zarówno tutaj w parafii Okocim, jak i w rodzinnej parafii mojego taty. Dziękuję także Panu Dyrektorowi naszej szkoły, nauczycielom i administracji za obecność na pogrzebie w poniedziałek. Wszystkim modlitwą, będę spłacał dług wdzięczności.

Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej będzie spotkanie z przewodnikiem

Maroun Mazawi z którym w zeszłym roku w lutym nasi parafianie byli na pielgrzymce w Libanie. Opowie o Św. Charbelu i o Libanie, będzie miał obrazki Św. Charbela dla chętnych. On również organizuje pielgrzymki do Libanu. Mówi bardzo dobrze po polsku. Zapraszamy i zachęcamy na to spotkanie.