X Niedziela zwykła (9.06.2023r)

X Niedziela zwykła (9.06.2023r)

Przeżywamy X Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30. Przed sumą najpierw będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła a następnie Msza Święta o 12.00. Wieczorem o godz. 16.00 - nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

We wtorek przypada wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

W środę Bł. Romana Sitko i towarzyszy. Zapraszamy o 18.00 – na Nowennę do MBNP Mszę świętą i procesję Eucharystyczną.

W czwartek Św. Antoniego z Padwy, a zarazem 13 czerwca i Różaniec fatimski. O godz. 18.00 – Msza Święta a po niej różaniec i nabożeństwo czerwcowe.

W piątek wspomnienie Bl. Michała Kozala.

W piątek o godzinie 19.00 – odbędzie się dla klasy VII - podsumowanie wiadomości z Sakramentu do Bierzmowania tutaj w kościele przy Księdzu Egzaminatorze z naszego Dekanatu. Prosimy o obecność jednego z rodziców.

Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom Leszczyn za ofiarę 630 zł na kościół. Bóg zapłać.

Sołtys wsi Okocim serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców wsi na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 14-ego czerwca o godzinie 18.00-ej w budynku Domu Ludowego. Na zebraniu zostanie przyjęta zmiana celu funduszu sołeckiego na rok 2024.

Następna niedziela to III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00- zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe.

Ofiary z III niedzieli przeznaczone są na prace w parafii i koszty energii. Co drugi miesiąc energia za kościół wynosi 4000 tys. Za te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

W odpowiedzi na wielkie zainteresowanie zjazdem motocyklowym w zeszłym roku, organizujemy w następną niedzielę 16 czerwca kolejne wydarzenie plenerowe. Rozpoczynamy o godzinie 12.00 III OGÓLOPOLSKI ZJAZD MOTOCYKLOWY. Około godziny 13.15 będzie uroczysty przejazd po malowniczych wzgórzach Okocimia i okolicy. Cała impreza w rytmie muzyki do 23.00.

W programie:

- Okocim dla motocyklisty

- słodka niespodzianka z nagroda główną- skuter i rowery

- regionalne wyborne potrawy

- występy zespołów muzycznych

- park atrakcji i rozrywki dla dzieci

- zwiedzanie Browaru Okocim w grupach

18.30 gwiazda wieczoru – INNESS (Piosenkarka, Trakerka i motocyklistka)

- losowanie nagrody ok. 19.30

- zabawa taneczna pod gwiazdami do 23.00.

Zapraszamy wszystkich parafian i gości – dzieci, młodzież, starszych, w tym wyjątkowym dniu na plac przy kościele i budynku parafialnym do dobrego przeżycia dnia świętego. Program na plakatach i banerach oraz Radiu RDN. Wydarzenie takie będzie miało miejsce po raz trzeci w historii Okocimia. Zapraszamy całymi rodzinami. Nie trzeba w tym dniu gotować obiadu w domu, wszystko będzie na placu przy kościele. Dzieci do 5 roku będą miały swój przejazd wokół kościoła z nagrodami, natomiast najstarsi seniorzy, którzy zbiorą koło siebie najliczniejszą rodzinę otrzymają pamiątkowy – okolicznościowy medal. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Organizatorem wydarzenia jest Parafia, Stowarzyszenie „Okocim od Serca”, CMC-OIL pod patronatem Browaru Carlsberg Polska, Starosty, Burmistrza Miasta Brzeska.

W poniedziałek o godz. 8.00 jest Msza Święta z okazji święta i patrona szkoły. Zapraszamy na godz. 8.00 dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nauczycieli i rodziców.


Do góry