XI Niedziela zwykła (14.06.2020 r.)

Przeżywamy XI Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30-połączona z procesją eucharystyczną, o 12.00. O godz. 16.00- procesja eucharystyczna wokół kościoła i nabożeństwo czerwcowe, a po nim Msza święta.

Dzisiaj o godz. 14.00 - przy Czerwonej Drodze, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Zagórza, Świętego Jana i Czerwonej Drogi o zdrowie i Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski, oraz o wieczny spokój dla zmarłych z tego przysiółka, terenu.

Dalej prosimy przestrzegać przepisów państwowych i cywilnych w związku z pandemią i zakażeniami.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, następnie Mszę Świętą i procesję eucharystyczną.

W Oktawie Bożego Ciała o godzinie 18.00 jest Msza Święta a po niej procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii, przedszkolne i szkolne. Po uroczystej Mszy św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęceniu wianków, ziół, kwiatów i procesji eucharystycznej odbędzie się również uroczyste błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Pan Bóg daje nam ostatnio piękną pogodę na procesje, wyrażamy radość i cieszymy się tym, że młodzi rodzice przyprowadzają swoje małe pociechy, prowadzą do kościoła, ale pamiętajmy o przepisach w związku z wirusem.

Składamy serdeczne podziękowanie za pięknie wykonane i przygotowane ołtarze mieszkańcom poszczególnych ulic na Boże Ciało. Dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim: dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom z klasy III, IV rodzicom, LSO, paniom niosącym figurki, panom za chorągwie, feretrony, baldachim, strażakom, pani organistce i panu Kościelnemu.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Pana Jezusa. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00, połączona z procesją. Ten dzień jest dniem modlitwy o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie ma postu, ze względu na uroczystość.

W sobotę przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W intencji mieszkańców Ks. Kazka, którzy przygotowali ołtarz na Boże Ciało, zostanie odprawiona Msza Święta: 31 lipca o godz. 18.00 i druga - 4 sierpnia o godz. 18.00.

Msza Święta dziękczynna w intencji mieszkańców ul. Zamkowej i Cesarski Gościniec-będzie odprawiona 24 lipca o 6.30 – oraz mieszkańcy złożyli ofiarę na kościół 540 zł. Bóg zapłać.

Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Karpackiej – zostanie odprawiona - 29 lipca o 6.30. Bóg zapłać

Dzisiaj jest także zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Można złożyć ofiarę pod chórem na ten cel.

Powoli zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej młodzież klasy VII na półgodzinne spotkanie - do nowego budynku parafialnego w związku z egzaminem do bierzmowania, który odbędzie się 30 czerwca o godzinie 19.00. w nowym budynku parafialnym.

W następna niedzielę o godzinie 12.00 odprawi Mszę Świętą prymicyjną, ks. Michał Woźniak, już kapłan diecezji kieleckiej, a jego rodzice pochodzą z Okocimia.

Następna niedziela, to jest trzecia niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz.7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. Ofiary na tace będą przeznaczone na prace w parafii, konkretnie, trochę robimy porządku na cmentarzu. Już przywieźliśmy materiał na południową stronę ogrodzenia od stolarza, który w przyszłości trzeba zaimpregnować i wymalować i dokończyć ścinkę drzew z końcem czerwca. Dziękujemy za wszelką ofiarność w ostatnim czasie: Bóg zapłać.