XIII Niedziela zwykła (26.06.2022r.)

Przeżywamy XIII Niedziele zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, o godzinie 12.00-Msza Święta prymicyjna Księdza Błażeja Sikory, który wczoraj w Zakonie Księży Jezuitów przyjął święcenia kapłańskie. Jego osobę polecajmy Chrystusowi - Wiecznemu Kapłanowi i Matce Bożej-Matce Kapłanów.

W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Składka na tacę przeznaczona jest na świętopietrze.

W pierwszy piątek miesiąca lipca Msze Święte o 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. wyjazd do chorych od godz. 8.00. Spowiedź od godz. 17.00.

Pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom poszczególnych ulic, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dzieciom sypiących kwiaty- ich rodzicom, Paniom noszącym figurki, Panom feretrony i baldachim, strażakom i wszystkim uczestniczącym w procesjach podczas Oktawy Bożego Ciała.

Wyrażamy wielki szacunek dla tych, którzy codziennie są w kościele i rozpoczynają dzień od Eucharystii.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w Pierwszy Zjazd Motocyklowy, który odbył się w ubiegłą niedzielę. Słowa wdzięczności kierujemy do rodzin, które włączyły się w przygotowanie tego wydarzenia, Grupie Młodzieżowej, oraz wszystkim sponsorom i tym , którzy poprzez licytacje wsparli to dzieło. Dziękujemy Służbie Medycznej i strażakom. Wam wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za tak liczną obecność w tym dniu i życzliwe przyjęcie tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy z serca mieszkańcom ul. Zamkowej za przystrojenie ulicy na dzisiejszą uroczystość prymicyjną a członkom Rady parafialnej, Akcji Katolickiej, Caritasu, Rady sołeckiej za wykonanie bramy, dekoracji, przybrania i stworzenia nastroju prymicyjnego. Bóg zapłać.

Składamy podziękowanie rodzicom księdza Błażeja za ofiarę na kościół. Bóg zapłać.

Rozpoczyna się czas wakacji dla dzieci i młodzieży. Życzymy miłego odpoczynku, nabrania sił do pracy. Podczas wakacji nie ma spotkań poszczególnych grup, z wyjątkiem nabożeństw, które wpisane są w życie duchowe i liturgiczne wspólnoty parafialnej przez cały rok. Tak jest we wszystkich parafiach.

W ostatnim czasie / 2 tygodni/ odbyły się pogrzeby: śp. Marii Konownik i zmarłej śp. Marii Fiut. Te nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu./Dobry Jezu a nasz Panie/.