XIV Niedziela zwykła (7.07.2024r)

XIV Niedziela zwykła (7.07.2024r)

Przeżywamy IV Niedziele zwykłą, a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca, dlatego po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj jeszcze jest Msza Święta o 9.00, 10.30 i wieczorem o godz. 16.00-poprzedzona nieszporami.

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek przypada święto Świętego Benedykta –patrona Europy.

W piątek jest wspomnienie w liturgii Św. Brunona Bpa i Męczennika.

W sobotę przypada wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta- patronów naszej diecezji i zarazem 13 dzień miesiąca – będzie Różaniec Fatimski po Mszy Świętej na który zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych.

Przeżywając czas wakacji i urlopów, życzymy dzieciom i młodzieży miłego odpoczynku ale także przypominamy o niedzielnej Mszy Świętej i pierwszych piątkach miesiąca.

Witamy wszystkich miłych gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii i życzymy im także dobrego wypoczynku i miłego pobytu.

 „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Wszystkich, którzy chcą na nowo odkrywać działanie Boga w swoim życiu, a także doświadczyć atmosfery modlitwy i wspólnoty zapraszamy do wspólnego dziewięciodniowego pielgrzymowania do Tronu Jasnogórskiej Pani z grupą św. Stanisława BM nr 8.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską prowadzone będą w lipcu w kancelarii parafialnej, a w sierpniu w parafii św. Jakuba w Brzesku oraz od 01.07 przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00zł. Każde dziecko z rodziny do 14 roku życia włącznie płaci tylko 75,00 zł resztę dopłaca Caritas. Tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować zapraszamy do duchowej łączności z Pielgrzymami i wpisania się na listę Duchowych Pielgrzymów.


Do góry