XIX Niedziela zwykła (13.08.2023r).

XIX Niedziela zwykła (13.08.2023r)

Przeżywamy XIX Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30 wieczorem o godz. 16.00- różaniec fatimski i Msza Święta.

We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w naszej świątyni są o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i wieczorem o godz. 16.00. Jest to święto obowiązkowe, a na Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcenie ziół kwiatów. Zgodnie z komunikatem Abp Stanisława Gądeckiego ofiara na tace przeznaczona jest na pomoc humanitarną dla Słowenii. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.

Z radością pragniemy poinformować, że w ty dniu 15 sierpnia 2023r. odbędzie się Uroczystość Pierwszej Profesji Zakonnej w Zgromadzeniu Sióstr Świętego Józefa, o godz. 11.00 w kaplicy Domu Nowicjackiego w Kluczborku przy ul. Klasztornej 3. Dziękując Bogu za dar powołania zakonnego polecajmy Siostrę Teofilę Wideł Trójjedynemu Bogu i Świętemu Józefowi.

Komitet Konwoju Humanitarnego Brzesko - Światyń dziękuje i składa serdeczne podziękowanie za okazane dobro, skierowane do dzieci, młodzieży niepełnosprawnych, seniorów oraz rannych żołnierzy. Oprócz darów rzeczowych przekazano kwotę 14.210,50 oraz 70 Euro Zgromadzeniu Sióstr Szarytek na potrzeby realizowania misji. Podpisani w imieniu Komitetu Konwoju Humanitarnego Brzesko- Światyń: Maria Kądziołka i Antoni Skurnóg.

  Dnia 8 września w Parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku rozpocznie się przedostatnia w tym roku edycja weekendowej Katechizacji Przedmałżeńskiej (tzw. Kursu) połączona z Dniem Skupienia. Zapisy prowadzone są przez formularz elektroniczny umieszczony na stronie internetowej parafii św. Jakuba w Brzesku. Szczegóły na plakatach i stronie parafii św. Jakuba Ap. w Brzesku. Zachęcamy naszą młodzież, zwłaszcza szkół średnich, aby skorzystała z tego wielkiego dobra i ekspresowego terminu.

We wtorek odbył się pogrzeb zmarłej śp. Marii Czuba. Jej nieśmiertelną dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. / Dobry Jezu a nasz Panie/


Do góry