XV Niedziela zwykła (11.07.2021r.)

Przeżywamy XV niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, o 14.00-ślub i o 16.00 - nieszpory i Msza Święta bez kazania.

We wtorek przypada 13 lipca i Dzień Fatimski. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę Św. o godzinie 18.00, a po niej na nabożeństwo fatimskie.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, a po niej na Mszę Świętą. Pamiętajmy o intencjach do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby je potem polecić Panu Jezusowi w czasie Mszy Świętej. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu w liturgii przypada:

- we wtorek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja i Świerada-

drugorzędnych patronów naszej diecezji

-w czwartek Św. Bonawentury

-piątek - NMP z Góry Karmel

Następna niedziela to – III Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 - zmiana tajemnic dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na prace w parafii. Za te ofiary już z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zaś z następnej niedzieli tj. IV niedzieli lipca - składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękujemy dwom pewnym osobom za ofiarę na kościół. Bóg zapłać.

Najprawdopodobniej w tym tygodniu będziemy przy kościele wymieniać część spalonego nagłośnienia na zewnątrz kościoła i końcówkę mocy przy nagłośnieniu. /około 2 dni pracy/.

Od dzisiaj do 20 lipca odprawiane są Msze Święte pogrzebowe za zmarłego Władysława Gabrysia przez ks. profesora Andrzeja Prybę w Poznaniu.

W Częstochowie kolega ks. Roberta odprawia Msze Święte od 11-20 lipca za śp. Jerzego Klimasa /10 intencji/ a od 21 lipca – do 9 sierpnia za śp. Zofię Legutko /20 intencji/.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Wanda Ciura, której pogrzeb odbył się wczoraj, a jutro odbędzie się pogrzeb zmarłej śp. Zofii Nowak. Te nieśmiertelne dusze polećmy Nieskończonemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/.