XVI Niedziela zwykła (18.07.2021r.)

Przeżywamy XVI niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i ich nabożeństwo stanowe. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, i ostatnia Msza Św. o godz. 16.00- nieszpory- a po nich Msza Święta bez kazania.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-w czwartek - Marii, Magdaleny

-piątek- Św. Brygidy, zakonnicy

-sobota- Św. Kingi

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Również w środę zapraszamy dzieci i młodzież ze scholii parafialnej na 3 - dniowe warsztaty muzyczne, które odbędą się w przyszłym tygodniu od środy do piątku w godzinach pomiędzy 10 a 13 na terenie naszej parafii (w programie m.in. warsztaty wokalne z p. Małgosią Nawrot, absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach czy wyjazd do kina). Konkretnie te warsztaty będą w nowym budynku parafialnym.

Dziękujemy pewnej osobie za kwiaty na przystrojenie ołtarzy. Bóg zapłać.

W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji Św. Krzysztofa - którego wspomnienie przypada w najbliższą sobotę. Zachęcamy i zapraszamy, aby korzystający ze środków komunikacji, poświęcili swoje pojazdy, różnej kategorii, aby one szczęśliwie i bez awarii doprowadzały nas do wyznaczonego celu, a także służyły jako narzędzie pracy.

Dziękujemy za ofiary z dzisiejszej III Niedzieli miesiąca na prace w parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Zaś składka z następnej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę w parafii Świętego Jakuba w Brzesku- uroczystość odpustowa ku czci Świętego Jakuba o godzinie 12.00