XVI Niedziela zwykła ( 23.07.2023r)

XVI Niedziela zwykła ( 23.07.2023r)

Przeżywamy XVI zwykła. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz.9.00, 10.30 wieczorem Nieszpory i Msza Święta. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest poświęcenie pojazdów.

Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych - chcemy dziękować Bogu za tych którzy byli dla nas pierwszymi nauczycielami katechizmu i modlitwy.

W liturgii na tygodniu

-poniedziałek – Św. Kingi

-wtorek- Św. Jakuba Apostoła

-środę –Świętych Joachima i Anny

-sobotę – Świętych Marty, Marii i Łazarza

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Organizujemy wakacyjny wyjazd wypoczynkowy do Czarnogóry dla młodzieży, LSO, Grup parafialnych i chętnych w terminie od 19-27.08. 2023. Program i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy, aby do środy dokonać wpłaty pierwszej raty.

Dziękujemy za ofiary z poprzedniej III Niedzieli miesiąca na prace w parafii i częściowe koszty energii. Bóg zapłać. Wyniosły one 5500.Bóg zapłać.

 Natomiast ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Również Bóg zapłać.

Dziękujemy osobom ze Stowarzyszenia „Okocim od serca” ze zrobieniem porządku z uschłym świerkiem przy wejściu na plac kościelny.

Na tygodniu odeszli do wieczności zmarli śp: Zofia Mikulińska, Olga Bartman i Stanisław Pieprzyk. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Nieskończonemu Miłosierdziu /Dobry Jezu…?


Do góry