XVII Niedziela zwykła (2.10.2022r)

XXVII Niedziela zwykła (2.10.2022r)

Przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą. Z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca jest adoracja Najświętszego sakramentu. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem różaniec o 16.00 i Msza Święta.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP różaniec a następnie na Msze Świętą.

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 a następnie na adorację Najświętszego Sakramentu i różaniec.

W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od godz. 17.00. Do chorych udamy się od godz. 8.00.

Rozpoczęliśmy miesiąc październik miesiąc poświęcony Matce Bożej różańcowej. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy nad kontemplacją tajemnic różańcowych. Przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa jest najpiękniejszą adoracją, bo uwielbiamy Pana Jezusa przez Maryję rozważając tajemnicę radosne, bolesne, chwalebne i światła Jezusa i Maryi.

W tym tygodniu zapraszamy członków Akcji Katolickiej do poprowadzenia modlitwy różańcowej, tak jak to zrobili pięknie w I sobotę miesiąca, niech to zrobią przez cały tydzień. Zachęcamy również rodziców, aby przyprowadzali swoje dzieci w październiku na modlitwę różańcową.

W piątek zapraszamy młodzież klasy VIII ich rodziców do spowiedzi pierwszo-piątkowej, udziału w liturgii i krótkie spotkanie po Mszy Świętej w ramach duchowego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy Panie Barbarze Stachowicz za opiekę nad młodzieżą klasy VII i VIII w pielgrzymce do Szczepanowa. Bóg zapłać.

Misjonarz Ksiądz Wiesław Tworzydło, który buduje Centrum Miłosierdzia Bożego w Peru dziękuje za ofiarę z naszej parafii. Wyniosła ona 6374 zł. Wszystkim ofiarodawcom składa Bóg zapłać.

Msze Święte poza parafią: za zmarłą śp. Krystynę Woźniak w październiku od 1-31 października będzie odprawiał Ojciec Karol Tafliński w Strzyżycu.

Spotkania grup:

Piątek –schola młodsza godz. 18.00- budynek parafialny

Piątek- schola starsza godz. 19.00- budynek parafialny

Piątek –Grupa młodzieżowa - budynek plebanii

Sobota- godz. 8.00- wyjazd LSO i Grupy Młodzieżowej do Beskidu Wyspowego.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Wójtowicz, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Jego nieśmiertelną dusza polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/