XVII Niedziela zwykła (25.07.2021r)

XVII Niedziela zwykła (25.07.2020r.)

Przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą a zarazem ostatnią niedzielę miesiąca lipca i niedzielę synodalną. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 16.00-nieszpory a po nich Msza Święta wieczorna.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest poświęcenie samochodów i wszelkiego sprzętu mobilnego z racji Świętego Krzysztofa.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-poniedziałek- Joachima i Anny

- czwartek- Św. Marty

-sobota-Św. Ignacego Lojoli

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę z poprzedniej niedzieli wyniosły 4500 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy pewnej osobie za ofiarę na kościół i cmentarz. Bóg zapłać.

Dzisiaj ofiary przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne, które utrzymuje się z ofiar wiernych, a Rektor WSD będzie bardzo, wdzięczny, dlatego, że w seminarium duchownym, prowadzone jest wiele remontów.

Dzisiaj Odpust ku czci św. Jakuba patrona parafii i Miasta Brzeska w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku. Suma odpustowa o godz. 11.00. Po południu na Pl. Kazimierza Wielkiego w Brzesku z racji Brzeskich Dni Jakubowych będzie odbywało się wiele imprez towarzyszących Świętu Patrona Miasta, oraz koncert największego góralskiego zespołu dziecięcego "Małej Armii Janosika". Początek koncertu godz. 16.30, Pl. Kazimierza W., wstęp wolny.