XVII Niedziela zwykła (26.07.2020r.)

Przeżywamy XVIII Niedzielę zwykłą a zarazem ostatnią niedzielę miesiąca lipca. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30, 16.00 wieczorna Msza święta.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest poświęcenie samochodów i wszelkiego sprzętu mobilnego, quady, skutery, nawet hulajnogi.

Również, dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Św. Anny, uroczysta suma odpustowa na Bocheńcu o godz.11.00

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

• środa - Św. Marty
  • piątek - Św. Ignacego Lojoli
  • w sobotę - Alfonsa Liguoriego

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Prosimy także przestrzegać zasad bezpieczeństwa, pojawia się coraz więcej zachorowań, dlatego pamiętajmy o maskach w kościele, rozsądnej odległości od siebie, ławki są oznaczone, a na zewnątrz kościoła zostaną zainstalowane nowe głośniki, bo jedna strona kościoła jest nagłośniona, a druga nie-spalone głośniki. Więc 3 sierpnia będzie to zrobione.

Ofiary na tacę z poprzedniej niedzieli wyniosły 5000 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Natomiast dzisiaj przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne, które utrzymuje się z ofiar wiernych, a Rektor WSD będzie bardzo, wdzięczny, dlatego, że w seminarium duchownym, prowadzone są remonty.

Powoli wracamy do cmentarza, trochę porządkujemy cmentarz, główne aleje są wykaszane przez parafię, ale już pomiędzy grobami, to prosimy wykosić w własnym zakresie, albo najlepiej, na wiosnę skropić randapem i będzie spokój na cały rok. Tylko to, trzeba chcieć zrobić, a nie dzwonić z każdą bzdurą na parafię, tak robią duże nieodpowiedzialne dzieci. Jednak na razie, jeszcze zostanie ściętych pięć drzew na cmentarzu, a pozostałe pięć pozostanie do wycięcia na następne lata. Koszty wycięcia są bardzo duże, większość zwykłych firm, nie podejmuje się wycinania na cmentarzu, ze względu na nagrobki, mogą to zrobić tylko firmy alpinistyczne, a to generuje duże koszty. Przypominamy o zabieraniu wkładów i szkła do domu. Nie uprawiamy kultu zniczy w ciągu roku, stawiamy tylko, to co konieczne. Ostatnio na cmentarzu i pod cmentarzem i na parkingach, jest wiele puszek po piwie i napojach. Zwracamy na to uwagę, nie zaśmiecać tych miejsc.

W sobotę przypada I sobota miesiąca i modlimy się Niepokalanego Serca Maryi.

Kominiarz