XVIII Niedziela zwykła (1.08.2021r.)

Przeżywamy XVIII Niedzielę zwykłą a zarazem pierwszą niedzielę sierpnia, która rozpoczyna miesiąc dobrowolnej abstynencji. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 16.00 – nieszpory a po nich Msza Święta już bez kazania.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-w środę- Św. Jana Marii Vianeya

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP- pamiętajmy o intencjach do Matki Bożej, aby potem przedstawić je Panu Jezusowi w czasie Mszy Świętej.

W pierwszy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O godzinie 18.00-Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W pierwszy piątek Msze święte o NSPJ o 6.30 i 18.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00. Zachęcamy do spowiedzi w tym miesiącu, będzie to zarazem spowiedź przed Uroczystością Odpustową w naszej parafii ku czci Przemienienia Pańskiego.

Do chorych udamy się od godz. 8.00

W przyszłą niedzielę w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, którą odprawi nasz rodak ks. dr Robert Dytko. Zapraszamy oczywiście wszystkich, ale także dzieci do sypania kwiatów, panie do niesienie figurek, panów do baldachimu i feretronów, LSO.

W uroczystość odpustową można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź miesięczna

-Komunia Święta w tym dniu

- Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.

-wolność od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego)

Na tygodniu odeszli do wieczności zmarli śp. Maria Hajdo, której pogrzeb odbył się w piątek, i zmarły śp. Marceli Baran, którego pogrzeb odbył się wczoraj.

Te nieśmiertelne duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie/.