XVIII Niedziela zwykła (2.08.2020r)

XVIII Niedziela zwykła (2.08.2020r.)

Przeżywamy XVIII Niedzielę zwykłą a zarazem pierwszą niedzielę sierpnia. Po każde3j Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj jeszcze Msze święte o godz. 9.00, 10.30. O godz. 16.00 - wieczorna Msza święta.

Na tygodniu przypadają wspomnienia:

-we wtorek- Św. Jana Marii Vianeya

-w czwartek– Święto Przemienienia Pańskiego

-sobotę Św. Dominika

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP- pamiętajmy o intencjach do Matki Bożej, aby potem przedstawić je Panu Jezusowi w czasie Mszy Świętej

W pierwszy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne

W pierwszy piątek Msze święte o NSPJ o 6.30 i 18.00. Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00. Zachęcamy do spowiedzi w tym miesiącu, będzie to zarazem spowiedź przed Uroczystością Odpustową w naszej parafii ku czci Przemienienia Pańskiego.

Do chorych udamy się od godz. 8.00

W przyszłą niedzielę w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, którą odprawi ks. Józef Młyński – profesor z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy. Zapraszamy oczywiście wszystkich, ale także dzieci do sypania kwiatów, panie do niesienie figurek, panów do baldachimu i feretronów, LSO.

W uroczystość odpustową można zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

-spowiedź miesięczna

-Komunia Święta w tym dniu

- Ojcze nasz

-Wierzę w Boga

-dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.

-wolność od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego)

Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i zwrócenie uwagi na takie tytuły jak: „Poczucie przyzwoitości” - „Stop fake niusom”- „Siła naszej pamięci”

W środę odbył się pogrzeb zmarłego śp. Jana Kucaka. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie/