XX Niedziela zwykła (16.08.2020r.)

XX Niedziela zwykła (16.08.2020r).

Przeżywamy XX niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz.9.00, 10.30. O godzinie 16.00-ostatnia Msza Święta wieczorna.

Po Mszy świętej o godz. 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek do Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy o intencjach składanych do Matki Bożej, a potem je jeszcze raz ofiarować Panu Jezusowi w czasie Mszy Świętej.

Jeżeli chodzi o katechizmy do nauki religii, dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej, to prosimy zaopatrzyć się w Wydawnictwo Lublin „Gaudium”

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca. Te ofiary z sierpnia i września będą przeznaczone na pokrycie wycinki drzew na cmentarzu.

Powoli kończą się wakacje, a w wielu parafiach dokonują się zmiany personalne kapłanów. W następną niedzielę tj. 23 sierpnia będziemy dziękować Księdzu Waldemarowi za 4 lata posługi kapłańskiej w naszej parafii, który podejmie pracę duszpasterską w Norwegii. Uczynimy to na Mszy Świętej o godzinie 10.30. Dlatego zapraszamy szczególnie na tę Mszę Świętą i wyraźmy mu naszą wdzięczność za piękną i pełną poświęcenia posługę duszpasterską w naszej parafii.

Ostatnio uzupełnialiśmy nagłośnienie kościelne. Zespoły, które grają na ślubach w naszym kościele, to przywożą swoje nagłośnienie, swoje kolumny i swoje mikrofony. Nie podpinają się pod nagłośnienie kościelne, bo ono służy całej parafii. Był przypadek, że zespół wpiął swój wzmacniacz, podłączył się pod nagłośnienie kościelne i niestety parametry były różne, wzmacniacz kościelny został spalony. A potem pytanie, co z niedzielą. Podobnie jest z różnymi, koncertami, adoracjami, nie manewrujemy nagłośnieniem kościelnym, nie wpinamy się swoimi kablami pod nagłośnienie kościelne, nie przepinamy mikrofonów, nie przedłużamy przewodów kościelnych. W zakrystii, nagłośnie włącza tylko pan kościelny i księża. Można na ślubach, czy adoracjach, spokojnie wykorzystać kościelne mikrofony do śpiewu i gitary akustycznej i skrzypiec, podstawiając mikrofon kościelny. Przypominamy, że w liturgii kościoła katolickiego w czasie Mszy Świętej, właściwą muzyką jest muzyka organowa, dopuszcza się orkiestry w wyjątkowych sytuacjach. Koncerty są możliwe, ale poza Msza Świętą.

W ubiegły poniedziałek odbył się pogrzeb zmarłego śp. Eugeniusza Biesiady, a jutro odbędzie się pogrzeb zmarłego śp. Bogdana Osuch, a we wtorek w Brzesku zmarłej śp. Marii Stachura. Te nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu.