XXI Niedziela zwykła(23.08.2020r)

XXI Niedziela zwykła (23.08.2020r.)

Przeżywamy XXI Niedziele zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, O 16.00 -Msza Święta wieczorna.

Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Św. Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, natomiast w następna niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Mari Panny Częstochowskiej w Brzesku Słotwinie. Również uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, a w piątek modlimy się do Miłosierdzia Bożego

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z dzisiejszej III niedzieli na prace w parafii. Ofiary na tacę wyniosły 4999 zł, a kolei do skarbony na Liban 1260. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy Księdzu Waldemarowi za 4 lata pracy w naszej, życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa na kontynencie skandynawskim w Norwegii w diecezji Tronhaim. Wyrażamy mu naszą wdzięczność, za piękną pracę pełną poświęcenia w naszej parafii. W jego miejsce został zamianowany ks. Mariusz Florek, który pracował w parafii Zgórsko koło Mielca. W następną niedzielę, już go zobaczymy w naszej parafii.

Sołtys wsi informuje, że trzecia rata podatku rolnego będzie przyjmowana w budynku Domu Ludowego (duża sala) w dniach od 2 do 15 września z wyjątkiem soboty i niedzieli w godzinach od 16.30 do 18.00.

Cmentarz: zachęcamy do lektury na stronie internetowej, bo chcemy podjąć dalsze kroki odnośnie cmentarza, a jutro już wywozimy śmieci z cmentarza.

Dotychczas zostały wycięte drzewa z sektora 1 i 2. Kolejne prawdopodobnie zostaną usunięte w przyszłości, jeżeli finanse na to będą pozwalać.

Dążymy do tego aby nas cmentarz był godnym miejscem do pochówku naszych bliskich. Na dzień dzisiejszy tak zwany „stary cmentarz” jest bardzo zaniedbany, zakrzaczony i wygląda bardzo nieestetycznie.

Główne alejki są wykaszane przez parafię lecz wokół grobów, choć niektórzy sobie nie zdają z tego sprawy, dbanie o wizerunek spoczywa na rodzinie i bliskich.

Jest wiele grobów które są doszczętnie zarośnięte i nie obrabiane a rodzina dalsza czy bliższa mieszka w parafii lub w okolicy.

Pamiętajmy że dobro powraca z dwojoną siłą więc może warto się poświęcić i posprzątać wokół grobu byłego sąsiada czy kolegi/ koleżanki z klasy czy osoby którą się po prostu znało. Każdy zasługuje na szacunek nawet po śmierci więc w ten właśnie sposób wyraźmy go zmarłym. Uczmy młode pokolenia dbania o to miejsce święte by oni w przyszłości umieli dbać o nasze groby.

Porządki trzeba wykonywać na bieżąco a nie tylko raz do roku czyli przed Wszystkimi Świętymi.

Rozwiązaniem problemu może być spryskanie randapem, ułożenie kostki brukowej koło grobowców czy wysypanie kamienia ozdobnego.

Nie dopuszczajmy do tak krytycznego stanu miejsca spoczynku tylko dbajmy o wizerunek cmentarza ponieważ to świadczy o najbliższych zmarłego.

Jeżeli nie jesteście sami wstanie wykonać tych prac to proszę sobie kogoś nająć.

Dbajmy o Nasze Wspólne dobro. Wystarczy trochę chęci i zaangażowania a wszystko jest możliwe, abyśmy nie musieli się wstydzić wizerunku cmentarza.

Przypominamy, że zużyte znicze oraz wkłady zabieramy do domów.

Do śmietnika przy cmentarzu wrzucamy tylko odpady zielone oraz pozostałości po wieńcach i wiązankach.

Prosimy stosować się do powyższych zasad ponieważ śmietnik będzie w przyszłości monitorowany i będzie wiadomo, kto się nie stosuje. Będzie kamera i aplikacje.

We wtorek o godzinie 14.00-odbył się pogrzeb śp. Piotra Krzyżaka. Jego nieśmiertelna duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie/