XXII Niedziela zwykła (30.08.2020r)

XXII Niedziela zwykła (30.08.2020r).

Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą. Msze święte o godzinie:9.00, 10.30, o 14.00-ślub – a o 16.00 Msza Święta wieczorna.

W wtorek przypada 1 września i rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.30-dla dla klas II, III i IV, o godzinie 10.30-dla klas V, VI VIIa VIIb i VIII dla Szkoły Podstawowej. Klasy „O” i I zapraszamy po rozpoczęciu w szkole o dołączenie do godz. 9.30

W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy klasę IV na próbę o godzinie 17.00 przed pierwszą Komunią świętą do kościoła.

W środę zapraszamy na nowennę do MBNP

W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte o NSPJ o godz. 6.30 rano i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź o godz. 17.00. Wyjazd do chorych od godz. 8.00.

Dzisiaj uroczystość odpustowa na Słotwinie. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.

Decyzją Kpa Bpa ordynariusza od dzisiaj w naszej parafii już rozpoczyna prace duszpasterską ks. Mariusz Florek. Serdecznie go witamy. Życzymy dużo mu dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Matki kapłanów.

Po wielu trudach udało się nam odnowić ponad 100 letnie plany naszego kościoła. Koszt renowacji to 14000 zł. Parafia dołożyła 1000 zł resztę to wasza ofiarność. Są zawieszone w budynku parafialnym. Nie udało by się to bez Waszej pomocy. Dziękujemy Wszystkim za cegiełki na ten cel a szczególnie dwóm rodzinom z naszej parafii. Niech to co piękne, cieszy nas wszystkich. Bóg zapłać. Zapraszamy do nowego budynku do oglądnięcia tych planów sprzed stu laty.

Dziękujemy Panu Maciejowi Osadzie za załadowanie kontenera na cmentarzu w ubiegły poniedziałek. Bóg zapłać

Pan Dyrektor Marek Serwin podaje informacje dla rodziców dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego w szkole:

Rozpoczęcie roku szkolnego – wtorek, 1 września 2020 r.

Klasy 0-1, godz. 8.45

Klasy 2-4, godz. 10.00

Klasy 5-8, godz. 11.00

Ze względów bezpieczeństwa nie będzie możliwy wstęp rodziców na teren szkoły – wyjątek stanowią rodzice uczniów klas 0 i 1, którzy mogą wprowadzić ucznia do szatni, gdzie zostanie przekazany pod opiekę wychowawcy. Przy wejściu na teren szkoły obowiązkowo należy zdezynfekować ręce, rodzice muszą nałożyć maseczki ochronne. Prosimy także o zachowanie odstępu minimum 1,5 m od pracowników szkoły.

Uczniowie powinni posiadać maseczki ochronne, które będą używane w częściach wspólnych szkoły (ich zdjęcie będzie możliwe w klasach).

Prosimy również o dostarczenie wypełnionej deklaracji , która dostępna jest na internetowej stronie szkoły. Zwracamy się także z prośbą o poinformowanie wychowawców, o tym czy dziecko będzie korzystało ze stołówki szkolnej (ustna informacja przekazana przez dziecko).

Ze względów bezpieczeństwa rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się tylko poprzez powitanie uczniów na sali gimnastycznej. Pozostałe informacje przekazane zostaną przez wychowawców w klasach.

Uczniowie, którzy mają infekcję górnych dróg oddechowych, podwyższoną temperaturę lub inne objawy wskazujące na chorobę, nie mogą być przyprowadzeni do szkoły.

Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie bezpieczeństwa.

Dyrektor i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Okocimiu.

Jest nowy numer kościoła „Nad Uszwicą” zachęcamy do jego nabycia.