XXIII Niedziela zwykła (5.09.2021r).

Przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00, o 16.00-Nieszpory a po nich Msza Święta.

Dzisiaj po ogłoszeniach a przed błogosławieństwem przemówi przewodnik z Libanu Maroun Mazawi, opowie krótko o Libanie i o Św. Charbelu oraz będzie miał relikwie I stopnia Św. Charbela.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj zgodnie z komunikatem Abpa Stanisław Gadeckiego można złożyć ofiarę do skarbony pod chórem na naród afgański. Zachęcamy do ofiarności na ten szczytny cel.

Rozpoczął się nowy rok szkolny, na razie nie ma obostrzeń pandemicznych, powracamy do funkcjonowania duszpasterskiego dlatego już zapraszamy:

Poniedziałek na godzinę 18.30 – kandydatów na lektorów do budynku parafialnego.

Piątek - na godzinę 17.00-kandydatów na ministrantów od klasy III, IV i V. Po wstępnej rozmowie w szkole, zgłosiło się dużo kandydatów, dlatego prosimy rodziców, o poparcie i zachęcenie tych chłopców, to też jest pomoc kościoła w wychowaniu.

W piątek o godz. 18.00 jest próba scholii młodszej, a o 19.00- scholii starszej.

W piątek o godz. 18.00 jest Msza Święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godziny 20.00- zakończona błogosławieństwem.

W sobotę o godzinie 9.00- zapraszamy LSO (ministrantów i lektorów-dotychczas funkcjonujących).

W sobotę o godzinie 18.30 - zapraszamy Młodszą Grupę Młodzieżową – klasy VIII-e, natomiast o godzinie 19.30 – na starszą Grupę Młodzieżową klasy Szkół Średnich i studentów.

Akcja Katolicka w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zaprasza na pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych. Zbiórka i wyjście z parkingu przy cmentarzu.

Od dnia 17.09. Kino Planeta w Brzesku rozpoczyna wyświetlanie znakomitego filmu pod tytułem ,,Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Film jest oficjalną produkcją uroczystości beatyfikacyjnych Stefana kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej oraz obchodów roku 2021, którego Prymas jest patronem. Film będzie wyświetlany o godzinie 19:00 w dniach 17,18,20,21,22,23 a w dniu 19.09. wyjątkowo o godzinie 20:00. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu, tym bardziej że przeżywamy beatyfikację tych świętych postaci.

Przy gazetach oprócz Gościa Niedzielnego jest jeszcze dodatkowy numer wyłącznie o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, warto go nabyć

Jutro o godzinie 16.00. odbędzie się pogrzeb śp. Piotra Papieża. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu./Dobry Jezu…/