XXIII Niedziela zwykła (6.09.2020r.)

Przeżywamy XXIII niedzielę zwykłą, a zarazem pierwszą niedzielę miesiąca września. Dlatego po każdej Mszy Świętej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem o godz. 16.00-ostatnia Msza Święta.

Jutro na godzinę 17.00 - tutaj w świątyni zapraszamy na próbę przed Pierwszą Komunią Świętą uczniów klasy IV wraz z rodzicami. To już będzie ostatnia.

Także jutro, po Mszy Świętej wieczornej około 18.30 – odbędzie się spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów w nowym budynku parafialnym.

25 lat temu 08.09.1995 roku bp Józef Życiński reaktywował Akcję Katolicką w naszej diecezji. Zapraszamy członków POAK na Mszę Św. o godzinie 18.00 we wtorek. Będziemy dziękować Bogu za minione lata pracy i prosić o potrzebne dary i łaski na dalsze lata służby Kościołowi.

We wtorek - zapraszamy wszystkich chętnych od klasy III do pełnienia posługi ministranckiej, a rodziców uprzejmie prosimy o zachęcenie swoich synów.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP, a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W piątek zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu o godzinie 19.00, którą zakończymy Mszą Świętą, rozpoczętą o godz. 20.00. Nie ma już spotkania w późnych godzinach wieczornych w budynku parafialnym. Przypominamy, że każdy piątek jest dniem postu, pokuty i wstrzemięźliwości. Każdy piątek ma charakter pokutny.

Zachowajmy przepisy sanitarne, państwowe i kościelne, unikając przesadnych powitań przy kościele, zachowajmy odległość, dystans, dezynfekujmy ręce, a przesadne uczucia, powitania i egzaltacje, wyhamujmy przynajmniej na czas tykającej pandemii. Nie mówimy, że nic nie ma. Używamy rozumu, który jest wielkim darem. Wszystko to, czynimy dla naszego wspólnego dobra.

W najbliższą sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież: od klasy VIII oraz szkół średnich na spotkanie organizacyjne Grupy apostolskiej.

Najbliższa niedzielę o godzinie 12.00, w naszej parafii to, Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klasy IV naszej Szkoły Podstawowej. Spowiedź tych dzieci pierwszokomunijnych będzie w najbliższą sobotę o godzinie 9.00. Zapraszamy także ich rodziców i rodziców chrzestnych.

W tę niedzielę najbliższą, prosimy, godzinę 12.00 - pozostawić tylko dla dzieci pierwszo-komunijnych, ich rodziców, rodziców chrzestnych i najbliższej rodziny, wszystkich wiernych natomiast zapraszamy na godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 16.00 wieczorem.

Najbliższa niedziela to także 13 września i różaniec fatimski. O godzinie 16.00 - różaniec fatimski, a po nim Msza Święta bez kazania.

Parafia Świętego Prokopa Opata w Jadownikach zaprasza na wystawę poświęconą Narzędziom Męki Pańskiej i Grobowi Pańskiemu.. Informacje w gablocie.

Sołtys wsi Okocim i Rada Solecka zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się 11 września (piątek) o godzinie 18-ej w budynku Domu Ludowego. Zebranie dotyczyć będzie funduszu sołeckiego na rok 2021. Podpisana Pani Sołtys. Beata Słupska.