XXIV Niedziela zwykła (12.09.2021r.)

Przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Dzisiaj jeszcze Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12,00 i wieczorem Nieszpory o 16.00 a po nich Msza Święta bez kazania.

Dzisiaj o godzinie 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostaną ogłoszeni błogosławionymi Kardynał Stefan Wyszyński i Siostra Róża Czacka. Zachęcamy do oglądania transmisji w telewizji. Ten rok został ogłoszony przez Sejm jako rok Kardynała Wyszyńskiego, a dzień dzisiejszy to 120 rocznica urodzin Kardynała.

Jutro przypada 13 Dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 a po niej na różaniec Fatimski. Jest piękna pogoda, tym bardziej zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Poświęćmy tych parę chwil Matce Najświętszej, która w Fatimie prosiła o ducha pokuty i zachęcała do tej pięknej modlitwy-słowami – „odmawiajcie różaniec i módlcie się za grzeszników”. Tym bardziej że jest to już przedostatni różaniec w tym roku kalendarzowym, a Matka Boża nigdy nam nie odmawia swojego wstawiennictwa u Boga.

We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża.

W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP a w piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę przypada Święto Świętego Stanisław Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży.

Następna niedziela to już III Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00-zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek i nabożeństwo stanowe. Ofiary na tacę przeznaczone są na prace w parafii. Z te ofiary z góry składamy Bóg zapłać.

Zapraszamy na spotkanie Grupy parafialne.

W piątek o 17.00 kandydatów na ministrantów.

W sobotę o 18.30 Grupę młodzieżową młodszą a o 19.30 Grupę młodzieżową starszą –szkoły średnie.

W tym tygodniu odbyły się pogrzeby w środę śp. Anny Mielec a w sobotę śp. Jana Gruszkowskiego. Te nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu a nasz Panie…/ |